fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Play-in w NBA: Co to jest?

Play-in w NBA: Co to jest?

Play-in w NBA to turniej, który został wprowadzony w sezonie 2020/2021. Ma on na celu rozstrzygnięcie, które drużyny awansują do fazy play-off. Play-in odbywa się po zakończeniu sezonu zasadniczego i przed rozpoczęciem fazy play-off.

Jakie drużyny biorą udział w turnieju play-in?

W turnieju play-in biorą udział drużyny z miejsc 7-10 w każdej z konferencji NBA. Konkretnie, dwie drużyny, które zajęły 7. i 8. miejsce, grają przeciwko sobie. Zwycięzca tego spotkania awansuje bezpośrednio do fazy play-off. Przegrany ma jeszcze jedną szansę na awans. Gra z przegranym meczem pomiędzy drużynami z miejsc 9. i 10. Zwycięzca tej drugiej rywalizacji awansuje do fazy play-off.

Kiedy odbywają się mecze play-in?

Mecze turnieju play-in odbywają się zaraz po zakończeniu sezonu zasadniczego NBA. W 2023 roku, mecze play-in odbyły się od 11 kwietnia do 14 kwietnia.

Jakie mecze odbyły się w trakcie turnieju play-in NBA 2023?

W turnieju play-in NBA 2023, miały miejsce następujące mecze:

  • Miami Heat – Atlanta Hawks
  • Los Angeles Lakers – Minnesota Timberwolves
  • Toronto Raptors – Chicago Bulls
  • New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder

Czy New Orleans Pelicans będą mogli zagrać w turnieju play-in?

New Orleans Pelicans zajmują 8. miejsce w tabeli Zachodniej Konferencji z bilansem 41-39. W przypadku funkcjonowania poprzedniego systemu, mieliby oni bezpośredni awans do fazy play-off. Jednakże, dzięki wprowadzeniu turnieju play-in, mają oni szansę na awans do fazy play-off poprzez wygranie jednego z dwóch meczów.

Warto zauważyć, że zespoły biorące udział w turnieju play-in mają większe szanse na awans do fazy play-off niż zespoły, które nie zajęły 7. lub 8. miejsca w tabeli sezonu zasadniczego. Z tego powodu, turniej play-in zyskał popularność i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w kalendarzu NBA.