fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polacy w siatkarskiej Lidze Mistrzów (22-23.11.2023)

ZAKSA Azoty Kędzierzyn-Koźle rozpoczyna kolejny sezon siatkarskiej Ligi Mistrzów 22.11.2023 o godzinie 18 na swoim parkiecie. Najlepsza europejska drużyna siatkarska ostatnich lat z pewnością chciałaby przedłużyć okres swojego panowania. Na otwarcie sezonu spotka się z greckim Olympiakosem.

Najważniejsze informacje o meczach polskich drużyn w Lidze Mistrzów

22-23 listopada: Siatkarska Liga Mistrzów

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Olympiakos Pireus

  • Data i godzina: 22.11.2023, godz. 18:00
  • Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa Azoty
  • Transmisja: Polsat Sport

Jastrzębski Węgiel – CV Guaguas Las Palmas

  • Data i godzina: 22.11.2023, godz. 20:30
  • Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa w Jastrzębiu-Zdroju
  • Transmisja: Polsat Sport

Asseco Resovia Rzeszów – Tours VB

  • Data i godzina: 23.11.2023, godz. 18:00
  • Miejsce: Hala Podpromie
  • Transmisja: Polsat Sport

Siatkarska Liga Mistrzów w sezonie 2023/2024

ZAKSA trafiła do grupy A, w której jej rywalami obok Olympiakosu będą belgijskie Roeselare i tureckie Ziraat Bankasi. Polacy po triumfie w rozgrywkach europejskich w trzech ostatnich sezonach są oczywiście faworytem grupy, z której do dalszej fazy awansują dwie z czterech drużyn z grupy i najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Jastrzębski Węgiel z kolei trafił do grupy z Czeskimi Budziejowicami, niemieckim Luneburgiem i hiszpańskim Gauguas. Zwycięzca Pucharu Polski z poprzedniego sezonu również jest faworytem w walce o wyjście z grupy. Drużyna z Jastrzębia jest zresztą obecnie liderem PlusLigi z kompletem zwycięstw na koncie, co również pokazuje, jak silni są w tym sezonie.
Resovia Rzeszów trafiła do grupy B, w której jej rywalami będzie jeden z faworytów rozgrywek – włoskie Trentino, francuskie Tours oraz słoweńskie ACH Ljubliana. Rzeszowianie nie powinni mieć problemów z wyjściem z grupy, chociaż jeśli przegraliby oba mecze z bardzo silnym Trentino, muszą się wystrzegać jakichkolwiek wpadek w innych spotkaniach.

Polskie drużyny w siatkarskiej Lidze Mistrzów 2023/2024

Biorąc pod uwagę siłę polskiej siatkówki klubowej w ostatnich latach zdecydowanie możemy się spodziewać wszystkich trzech polskich drużyn w kolejnej fazie Ligi Mistrzów. Jako, że sezon Ligi Mistrzów dopiero startuje, formę polskich drużyn możemy ocenić na podstawie rozgrywek PlusLigi, które trwają w najlepsze, a są to jedne z najsilniejszych rozgrywek krajowych w Europie.

Jastrzębski Węgiel idzie przez rozgrywki jak burza. W siedmiu spotkaniach przegrał zaledwie trzy sety, zdobywając dotąd komplet 21 punktów. ZAKSA póki co zawodzi – najlepsza drużyna w Europie jest w tej chwili dopiero czwartym zespołem w Polsce, mając na koncie 14 punktów. Wygrali dotychczas pięć spotkań, przegrywając dwa, a ich bilans setów o ile jest pozytywny (16-10), to nie przystoi w rozgrywkach krajowych najlepszego od trzech lat klubu Europy. Można się jednak spodziewać, że ZAKSA w końcu wejdzie na swój standardowy poziom i zacznie się piąć w tabeli coraz wyżej.

Resovia Rzeszów, podobnie jak ZAKSA, ma na koncie 5 zwycięstw i 2 porażki przy minimalnie lepszym bilansie setów od Kędzierzynian, ale w tabeli jest dopiero na szóstym miejscu, tracąc jeden punkt do ZAKSY. Teoretycznie spośród wielkich polskich drużyn jest najsłabsza, niemniej zaledwie szóste dotąd miejsce jest niespodzianką i Rzeszowianie z pewnością będą chcieli ten wynik poprawić.

Siatkarska Liga Mistrzów: kursy bukmacherskie

Faworytami według bukmacherów są zawodnicy Trentino Volley (kurs na ten zespół wynosi 5,00) oraz Włosi z Gas Sales Piacenza, kurs 4,00. Wśród faworytów mamy też zespół Volley Civitanova z kursem 9,00. Poza tymi zespołami do faworytów należą już tylko polskie drużyny. Kurs na ZAKSĘ wynosi 6,00, na Jastrzębski Węgiel 7,00 a na Resovię Rzeszów 9,00.