fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Półfinały Liga Konferencji Europy typy bukmacherskie 11.05

Liga Konferencji Europy może nie zalicza się do najpopularniejszych rozgrywek w piłkarskim świecie, ale dzięki występom Lecha w tym roku zainteresowała kibiców z Polski. Teraz przyszedł czas na starcia o finał, a tam spodziewamy się kolejnej dawki emocji. Jak obstawiać półfinały Ligi Konferencji Europy? Typy bukmacherskie i aktualne kursy znajdziesz poniżej!

Typy bukmacherskie na półfinały Ligi Konferencji Europy

Obstawianie meczów pucharowych nigdy nie należy do najłatwiejszych. Podobnie jest w przypadku Ligi Konferencji Europy. Z jednej strony nie są to najbardziej prestiżowe rozgrywki i można obawiać się, że wiele drużyn podejdzie do tych spotkań na zbyt dużym ludzie. Nie zapominajmy jednak o tym, że dla wielu zespołów to jedyna szansa, aby pokazać się na arenie międzynarodowej, a co za tym idzie spora motywacja.

Jak zatem obstawiać spotkania Ligi Konferencji Europy? Przede wszystkim warto zacząć od klasycznej analizy przedmeczowej, czyli dobierać typy bukmacherskie LKE na podstawie aktualnej formy zespołów, ich ostatnich występów oraz kursów zaproponowanych przez ekspertów. Chcesz postawić kupon na półfinał Ligi Konferencji Europy? W takim razie przejdźmy do konkretnych propozycji!

Fiorentina – Basel: kursy i typy bukmacherskie

 • Data i godzina spotkania: czwartek, 11.05.2023, godz. 21:00
 • Typ rozgrywek: półfinał Ligi Konferencji Europy
 • Transmisja: Viaplay

Zapowiedź pierwszego półfinału LKE

Pierwszym spotkaniem półfinałowym Ligi Konferencji Europy będzie starcie Fiorentina – FC Basel. Drużyna gospodarzy jest dobrze znana kibicom z Polski, gdyż to właśnie Fioletowi wyeliminowali Lecha z walki o puchar. Co ciekawe, przegrana z Kolejorzem przerwała pucharową serię aż dziewięciu wygranych pod rząd. Mimo iż Włosi mieli problemy w meczu rewanżowym z Lechem, to wciąż są jednym z głównych faworytów do wygrania tegorocznej edycji Ligi Konferencji Europy.

Ich rywalami będzie szwajcarskie FC Basel, które dotarło do półfinału głównie dzięki remisom i sporadycznym wygranym. Basel to ligowy średniak, podobnie jak Fiorentina, ale bez wątpienia obu lig nie możemy ze sobą porównywać. Włosi zaczynają dwumecz od występu przed swoją publicznością i to oni mają dużo większe szanse na wypracowanie bezpiecznej przewagi.

Kursy bukmacherskie na mecz Fiorentina – FC Basel

Podobnego zdania są analitycy sportowi z ETOTO, którzy wygraną Fiorentiny wyceniają na 1.38, co możemy przeliczyć na prawie 73% prawdopodobieństwa. W przypadku obstawienia zwycięstwa FC Basel kurs szybuje aż do 7.50, a to tylko potwierdza przewidywany rozkład sił w tym spotkaniu.

 • Wygra Fiorentina: 1.38
 • Remis: 4.90
 • Wygra FC Basel: 7.50

Fiorentina – Basel: typy bukmacherskie

Jak obstawiać mecz Fiorentina vs Basel? Historia pojedynków obu drużyn dużo nam nie podpowie. Ekipy spotkały się na murawie tylko dwa razy i było to w 2015 roku w ramach Ligi Europy. Wtedy pierwsze starcie padło łupem Szwajcarów, a w rewanżu zespoły musiały zadowolić się remisem. 

Naszą pierwszą propozycją będzie wskazanie na Fioletowych. To Fiorentina ma po swojej stronie więcej atutów, a przy tym bukmacherzy oferują atrakcyjny kurs za ich zwycięstwo.

 • Nasz typ: Wygra Fiorentina (1.38)

Jakie typy bukmacherskie warto jeszcze wziąć pod uwagę? Najlepszą opcją będą zakłady na sumę bramek. Fiorentina w Lidze Konferencji Europy regularnie kończy spotkania z trzema, czterema, a nawet pięciobramkowymi wynikami i takiego też scenariusza spodziewamy się tym razem. Nasz typ to suma bramek powyżej 2.5 z kursem 1.65

 • Nasz typ na bramki: Suma goli powyżej 2.5 (1.65)

West Ham – AZ Alkmaar

 • Data i godzina spotkania: czwartek, 11.05.2023, godz. 21:00
 • Typ rozgrywek: półfinał Ligi Konferencji Europy
 • Transmisja: Viaplay

Zapowiedź meczu West Ham – AZ Alkmaar

Forma West Hamu w Premier League to jeden z największych zawodów tego sezonu. Młoty zbliżyły się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, a za największy sukces należy uznać ewentualne wybronienie się przed delegacją do Championship. Nagrodą pocieszenia może być wygranie Ligi Konferencji Europy, gdzie na drodze do finału stoi już tylko AZ Alkmaar. 

Mimo iż w lidze West Ham regularnie rozczarowuje, to w Lidze Konferencji Europy jest zdecydowanie najmocniejszą drużyną. Na 12 rozegranych spotkań Młoty wygrały aż 11 razy, a przy tym tylko raz zremisowały. Czy to oznacza, że finał mają już w kieszeni? AZ Alkmaar, mimo iż nie jest stawiany w roli faworyta, to również ma imponujący bilans w LKE. Holenderski klub wywalczył aż 12 wygranych, a na koncie ma tylko trzy przegrane. Do tej pory AZ Alkmaar został pokonany tylko przez Anderlecht, Apollon i Dundee Utd.

Kursy bukmacherskie na mecz West Ham – AZ Alkmaar

Co o szansach obu drużyn uważają bukmacherzy? Tutaj propozycje oddsmakerów nikogo nie zaskoczą – kurs na wygraną Młotów wynosi aktualnie 1.60, a dla AZ sięga aż 5.50.

 • Wygra West Ham: 1.60
 • Remis: 4.00
 • Wygra FC Basel: 5.50

West Ham – AZ Alkmaar: typy bukmacherskie

Półfinałowe spotkanie w Lidze Konferencji Europy będzie pierwszym pojedynkiem obu drużyn, a co za tym idzie, wybierając typy na West Ham – AZ Alkmaar nie możemy posiłkować się ich bilansem. Jak zatem obstawiać to starcie? 

W pierwszej kolejności proponujemy zakład na wygraną Młotów. West Ham w LKE to inna drużyna i pewnie wygrywa mecz za meczem. Kurs 1.60 w typ wypadku to naprawdę atrakcyjna oferta, która powinna znaleźć się na każdym kuponie.

 • Nasz typ: Wygra West Ham (1.60)

Wolisz postawić na bramki? W takim razie powinieneś celować w sumę powyżej 2.5 gola z kursem 1.86. Aż sześć poprzednich spotkań AZ kończyło się wynikami trzybramkowymi, a West Ham często strzela nawet po cztery gole w meczu, co tylko potwierdza nasze przewidywania.

 • Nasz typ na bramki: Suma goli powyżej 2.5 (1.86)