fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polska – Czechy: Typy, Kursy, Zakłady (17.11.2023)

Za kilka dni zakończą się eliminacje do EURO 2024 w piłce nożnej. Jako, że Polska trafiła do grupy z nieparzystą liczbą drużyn, zakończy te eliminacje już w piątek, podczas gdy pozostałe 4 drużyny w grupie dokończą je w poniedziałek. Bez względu na to, jak zakończą się rozgrywki grupowe, nasi reprezentacji niestety nie zaliczą ich do udanych. Jakie mamy szanse w meczu Polska – Czechy? Typy bukmacherskie wskazują na to, że czeka nas wyrównane spotkanie!

Informacje o meczu Polska – Czechy:

  • Typ rozgrywek: Eliminacje ME w piłce nożnej 2024
  • Miejsce: Stadion Narodowy, Warszawa
  • Data: 17.11.2023, godz. 20:45
  • Transmisja: TVP oraz Polsat Sport Premium 1

Perspektywa Polski w eliminacjach do ME

Przed ostatnim meczem grupowym Polacy mogą być pewni dwóch rzeczy. W wyjątkowo łatwej, najłatwiejszej od wielu eliminacji grup, jakie wylosowali, nie zajmą ostatniego ani pierwszego miejsca. Pozostają więc trzy możliwości – miejsce 2, 3 lub 4. Dwie pierwsze drużyny uzyskają awans z grupy i Polacy ciągle mają szansę na to miejsce, ale po matematycznym przeanalizowaniu sytuacji (które w tak łatwej grupie w ogóle nie powinno Polaków interesować), te szanse są niewielkie.

Nasza reprezentacja była losowana z pierwszego koszyka, a może się okazać lepsza tylko od Wysp Owczych. Jeżeli jakiekolwiek wyższe cele interesują jeszcze naszych piłkarzy, nie ma sensu skupiać się na tym, co musi się wydarzyć w pozostałych meczach, aby Polacy wyszli z grupy z drugiego miejsca. W tej chwili liczy się tylko jedno – zwycięstwo z Czechami, ponieważ dla każdego scenariusza dającego nam awans jest to element absolutnie niezbędny.

Szanse Czech na wyjście z grupy

Sytuacja Czechów jest dużo lepsza z dwóch powodów. Po pierwsze mają punkt więcej od Polaków, a grupa jest bardzo wyrównana. Przede wszystkim jednak przed nimi jeszcze dwa mecze i nawet wyjazdowa porażka z Polakami w przypadku wygrania ostatniego meczu eliminacji z Mołdawią na własnym boisku da im pewny awans z grupy.

Jeśli jednak chcą powalczyć o wyjście z grupy z pierwszego miejsca, łatwo nie będzie, ponieważ dużo będzie zależało od Albanii. Przed nią też jeszcze dwa spotkania, trudny wyjazdowy mecz z Mołdawią i spotkanie u siebie z Wyspami Owczymi. Jeśli zapiszemy Mołdawii 3 punkty za mecz z Farerami, to Czesi aby wygrać grupę będą musieli wygrać również z Polakami, więc o ile kluczowy dla nich będzie mimo wszystko remis na Stadionie Narodowym, to jeśli dostaną szansę, bardzo chętnie ją wykorzystają.

Kursy bukmacherskie: Polska – Czechy:

Kursy na mecz Polska – Czechy są bardzo wyrównane:

  • Zwycięstwo Polski – 2,54
  • Zwycięstwo Czech – 2,87
  • Remis – 3,16

Polska – Czechy: typy bukmacherskie

Trudno cieszyć się z tych kursów, póki ktoś nie postanowi ich obstawić, ponieważ pod tym kątem są bardzo atrakcyjne. Na niestrzelenie przez Polaków bramki w tym meczu kurs wynosi aż 8,00, mimo że Polacy w ofensywie nie zachwycają w ostatnich spotkaniach. Co prawda w klubach zarówno Lewandowski, jak i Świderski strzelali ostatnio bramki, ale na reprezentację nie do końca się to przekłada. Dołączając do tego zakład na bezbramkowy remis, otrzymamy wysoki i realny kurs.

Kursy na strzelców bramek w meczu Polska – Czechy

Jeśli jednak ciągle wierzymy, że Polacy mogą te eliminacje zakończyć dobrym akcentem, na ETOTO znajdziemy bardzo dobry kurs na strzelenia bramki przez jednego z zawodników. Kurs na Lewandowskiego wynosi 2,40, na Buksę, 4,30, na Świderskiego 4,20, na Zielińskiego 6,25. Można też obstawić pierwszego strzelca brami w meczu i w tym przypadku kurs na naszego kapitana wynosi już 4,70.

Nasze typy bukmacherskie:

  • Remis (2,87);
  • Robert Lewandowski strzela pierwszą bramkę w meczu (4,70);
  • Polska strzeli gola „tak” (Mega Kurs 300).

Kiedy i gdzie oglądać mecz Polska – Czechy?

Ostatni mecz Polaków w tych eliminacjach odbędzie się w piątek, 17.11.2023 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie o godz. 20:45. Spotkanie będzie transmitowane w TVP oraz na kanale Polsat Sport Premium 1.

Co jeśli Polska nie wyjdzie z grupy na Euro 2024?

Niewielkie to pocieszenie, ale pamiętajmy, że nawet jeśli Polacy nie wyjdą z grupy, czeka ich dwuetapowy baraż, który w przypadku zwycięstwa również da awans na Mistrzostwa Europy. Póki co jednak nie mamy pojęcia, na kogo w nim trafimy. Już w półfinale baraży może to być Estonia lub Włochy. Przede wszystkim jednak już na tym etapie możemy śmiało powiedzieć, że brak bezpośredniego awansu będzie wstydem, a bez względu na to, czy to się uda czy nie, dotychczasową postawę Polaków w tych eliminacjach już teraz możemy tak nazwać.

Aktualizacja 16.11.23: Czy Probierz szykuje niespodzianki w składzie na mecz z Czechami?

Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, przygotowuje się do kluczowego spotkania z Czechami w ramach eliminacji do Euro 2024, podejmując odważne decyzje dotyczące składu. Chociaż zwycięstwo w tym meczu nie zapewnia automatycznego awansu, z dużym prawdopodobieństwem może nas skierować do baraży.

Wśród spekulacji TVP Sport, największym zaskoczeniem jest potencjalny wybór Pawła Bochniewicza w obronie, który do tej pory zagrał w kadrze tylko dwa mecze i niedawno powrócił po kontuzji, regularnie występując w holenderskim SC Heerenveen. Probierz znany jest ze swojej gotowości do ryzyka, co pokazał już wcześniej, stawiając na debiutanta Patryka Pedę w meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Decyzja o składzie na mecz z Czechami, w którym prawdopodobnie zagramy z dwójką napastników, Karolem Świderskim i Robertem Lewandowskim, będzie jednak znana dopiero tuż przed rozpoczęciem spotkania.