fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polska U20 – Czechy U20: typy, kursy, zakłady (17.11.2023)

Reprezentacja Polski do lat 20 w meczu towarzyskim w ramach Elite League zagra w piątek w wyjazdowym meczu z Czechami. Selekcjoner Miłosz Stępiński powołał już dwudziestu zawodników na listopadowe zgrupowanie.

Kiedy odbędzie się mecz Polska – Czechy U20?

  • Miejsce: Pardubice
  • Data i godzina: 17.11.2023 (piątek), godz. 17:30

Polska w Elite League 2023

Reprezentacja Polski do lat 20 po czterech meczach towarzyskich w ramach Elite League zajmuje w grupie szóste miejsce. Do tej pory Polacy grali z bardzo trudnymi rywalami i nie muszą się wstydzić swoich wyników. Nasi młodzieżowi kadrowicze najpierw wysoko pokonali Portugalię 4:0, następnie zremisowali z Niemcami 1:1, a w ostatnim meczu minimalnie przegrali z Włochami 0:1.

Czesi w tych samych rozgrywkach najpierw przegrali z Rumunią 2:0, następnie z Włochami 0:1, z Norwegią 2:1 i z Niemcami 4:2. Polacy w tej kategorii wiekowej wyglądają więc lepiej od swoich najbliższych rywali. Czesi z kompletem porażek i bilansem bramek 3:9 zajmują ostatnie miejsce w grupie.

Powołania Reprezentacji Polski U20

Spośród dwudziestu zawodników powołanych na listopadowe zgrupowanie piętnastu gra w polskiej lidze, pięciu za granicą. Pełny skład powołań Reprezentacji Polski U20:

  • Bramkarze: Maciej Kikolski (GKS Tychy), Oliwier Zych (Puszcza Niepołomice)
  • Obrońcy: Bartłomiej Kłudka (Zagłębie Lubin), Marcel Krajewski (Znicz Pruszków), Przemysław Misiak (Pogoń Siedlce), Maksymilian Tkocz (Wisła Puławy), Patryk Warczak (Stal Rzeszów).
  • Pomocnicy: Bartosz Biedrzycki (Polonia Warszawa), Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Patryk Gogół (Wisła Kraków), Iwo Kaczmarski (Empoli, Włochy), Krzysztof Koton (Polonia Warszawa), Antoni Kozubal (GKS Katowice), Tomasz Neugebauer (Lechia Gdańsk), Cezary Polak (Kotwica Kołobrzeg), Bartłomiej Smolarczyk (Dordrecht, Holandia), Kacper Urbański (Bologna, Włochy).
  • Napastnicy: Aleksander Buksa (WSG Tirol, Austria), Jordan Majchrzak (Puszcza Niepołomice), Junior Nsangou (Blackburn Rovers, Anglia).

Czechy – Polska U21: kursy bukmacherskie

Biorąc pod uwagę zarówno ostatnie mecze obu drużyn, jak i miejsce w tabeli towarzyskiego turnieju Elite League, Polacy są faworytem tego meczu. Ten jednak będzie rozgrywany na wyjeździe i z pewnością nie będzie dla Polaków łatwy. Kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosi 2,25, na remis 3,35, a na wygraną Reprezentacji Polski 2,95. Ciekawy jest też kurs na to, czy obie drużyny zdobędą w tym meczu bramkę. Kurs na taką możliwość wynosi 1,73, na inną 1,98.

Ciekawym zakładem w tym meczu jest wytypowanie łącznej liczby bramek, która padnie w meczu. Na bezbramkowy wynik kurs wynosi 10,00, na jedną bramkę 4,00, na dwie bramki 3,00, na trzy bramki 3,50, na cztery bramki 5,00, na pięć bramek 9,50, a na sześć i więcej goli 14,00.

Ten mecz to nie tylko spotkanie towarzyskie juniorów. Doświadczenie nabywane w spotkaniach międzynarodowych tych młodych zawodników może zaprocentować niezbędnym doświadczeniem w dorosłej reprezentacji.

Wszystkie kursy na mecz Czechy U20 – Polska U20 znajdziesz na stronie ETOTO.

Mecz Czechy – Polska: typy bukmacherskie

Mecz może być bardzo wyrównany. Czesi są najsłabszą drużyną w grupie, a Polacy dotąd spisywali się bardzo dobrze z lepszymi reprezentacjami od naszych południowym sąsiadów, liczymy więc na sukces naszej drużyny, ale Czesi mogą nawiązać w tym meczu walkę.

Nasze typy:

  • Zwycięstwo Reprezentacji Polski (2,29)
  • Obie drużyny strzelą bramkę (1,73)