fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polskie Drużyny w Europejskich Pucharach 2023

W roku 2023 w europejskich pucharach mamy przyjemność śledzić losy czterech polskich drużyn. Są to Lech Poznań, Legia Warszawa, Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin. Każda z tych ekip zmierzy się z trudnymi rywalami w ramach kwalifikacji do głównych etapów rozgrywek.

Legia Warszawa

Legia Warszawa, to drużyna z bogatą historią na europejskiej scenie. W tym roku Legia stawi czoła swoim wyzwaniom, udając się do Kazachstanu, aby zmierzyć się z Ordabasy Szymkent.

Mecze kwalifikacyjne są zaplanowane na 27 lipca i 3 sierpnia, w pierwszym spotkaniu Legia zremisowała 2-2. W rewanżu powinni zagrać zdecydowanie lepiej aby awansować do kolejnej rundy eliminacji

Lech Poznań

Lech Poznań, który w poprzednim sezonie odniósł spory sukces, ponownie ma okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na europejskim etapie. Lech będzie musiał stawić czoła aż trzem przeciwnikom w kwalifikacjach.

W pierwszym spotkaniu Lech pokonał Żalgiris Kaunas 3-1. Rewanż odbędzie się 03.08.2023 o 18:00 w Kownie.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa to kolejny polski klub, który ma okazję do pokazania swojej siły w europejskich pucharach. Niestety, Raków nie ma szans na rozstawienie i czeka go trudne zadanie. Pierwszy mecz Rakowa, odbył się przeciwko Florze Tallinn 11 lipca, Raków wygrał ten dwumecz i przeszedł do kolejnej rundy eliminacji.

Karabakh vs. Raków, to kolejny etap eliminacji w których Mistrz Polski pokazał się z dobrej strony wygrywając pierwszy mecz 3-2 oraz remisując w rewanżu 1:1.

W kolejnej rundzie rozgrywek Raków zagra z Arisem Limassol.

Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin to ostatnia z polskich drużyn walczących o europejskie puchary. Przeciwnik Pogoni w drugiej rundzie eliminacji do Lidze Konferencji to Irlandzki Linfield Belfast.

Podsumowanie

Jak widać, cztery polskie drużyny mają szansę pokazać swoje umiejętności na europejskim etapie. Każda z nich zmierzy się z różnymi wyzwaniami, ale mamy nadzieję, że zobaczymy je wszystkie w głównych etapach rozgrywek. Polskie kibice na pewno z niecierpliwością czekają na te spotkania, a domowe mecze polskich drużyn będą transmitowane na TVP Sport. To na pewno będzie intensywny tydzień dla polskich fanów futbolu.

POLECANE

 Banner