fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Radomiak Radom 2023/24: Skład, Historia, Przewidywania

Radomiak Radom, klub piłkarski grający w Ekstraklasie, przygotowuje się do sezonu 2023/24 z nadzieją na osiągnięcie sukcesów i zdobycie wysokiej pozycji w ligowej tabeli. Zespół posiada różnorodny skład zawodników, w tym zarówno młodych talentów, jak i doświadczonych piłkarzy.

Skład Radomiak Radom 2023/24

Bramkarze:

 1. Filip Majchrowicz
 2. Krzysztof Bakowski
 3. Wiktor Koptas
 4. Albert Posiadała
 5. Jan Szpaderski

Obrońcy:

 1. Mike Cestor
 2. Raphael Rossi
 3. Mateusz Cichocki
 4. Hélder Sá
 5. Dawid Abramowicz
 6. Jan Grzesik
 7. Damian Jakubik

Pomocnicy:

 1. Francisco Ramos
 2. Christos Donis
 3. Thabo Cele
 4. Michal Kaput
 5. Luizão
 6. Tiago Matos
 7. Jozef Kolasa
 8. Jakub Snopczynski
 9. Roberto Alves
 10. Rafal Wolski
 11. Kacper Pankowski
 12. Mikolaj Molendowski

Napastnicy:

 1. Frank Castañeda
 2. Luís Machado
 3. Edi Semedo
 4. Berto Cayarga
 5. Lisandro Semedo
 6. Leândro
 7. Daniel Pik
 8. Leonardo Rocha
 9. Pedro Henrique
 10. Krystian Okoniewski

Historia

Radomiak Radom to klub o bogatej historii, którego korzenie sięgają 1910 roku. Klub wielokrotnie awansował i spadał z różnych lig, ale zawsze cieszył się wiernym wsparciem kibiców. W sezonie 2021/22 klub zdobył historyczny awans do Ekstraklasy, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Od tamtego czasu Radomiak utrzymuje się w ekstraklasie, a zarząd oraz sztab szkoleniowy konsekwentnie pracują nad rozwojem drużyny. Dzięki zaangażowaniu zarówno zawodników, jak i kibiców, Radomiak Radom staje się coraz bardziej rozpoznawalnym klubem na polskiej scenie piłkarskiej.

Przewidywania na sezon 2023/24

Sezon 2023/24 przynosi ze sobą wiele nadziei dla Radomiaka Radom. Po udanym okresie przygotowawczym, zespół jest gotowy do podjęcia wyzwań Ekstraklasy. Przewidywania mówią, że klub będzie dążył do utrzymania się w środku tabeli, a nawet może liczyć na walkę o miejsca premiowane europejskimi pucharami.

Ważnym czynnikiem dla sukcesu drużyny będzie zachowanie stabilności w składzie oraz odpowiednie wzmocnienia na pozycjach, które mogą być jeszcze ulepszone. Wsparcie ze strony kibiców, którzy zawsze byli ważnym czynnikiem motywującym dla zawodników, również odegra kluczową rolę w osiągnięciu celów.

Skarb Kibica Ekstraklasy

Kibice Radomiaka Radom odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu klubu. Są nie tylko wiernymi fanami, ale także ważnym elementem wspierającym drużynę na każdym kroku. Wspólnie zespołowi są w stanie przeciwstawić się najtrudniejszym przeciwnościom, a ich zaangażowanie i entuzjazm wpływają pozytywnie na postawę zawodników na boisku.

Skarbem kibica Ekstraklasy jest właśnie pasja, zaangażowanie i oddanie, które wnosi do życia klubu i piłki nożnej jako całości. Kibice Radomiaka Radom są prawdziwym atutem drużyny i powinni być dumą dla całego regionu.

Podsumowując, Radomiak Radom przygotowuje się z optymizmem do sezonu 2023/24 Ekstraklasy. Zespół posiada ciekawy skład zawodników, a kibice są nieocenionym wsparciem dla drużyny. Czekamy na emocjonujący sezon i trzymamy kciuki za osiągnięcie sukcesów przez Radomiak na polskich boiskach!

POLECANE

Banner