fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Raków Częstochowa – Lech Poznań Typy, Kursy, Zapowiedź 14.05

Raków – Lech 14.05

Raków Częstochowa już ma zapewniony tytuł mistrzowski w sezonie 2022/23. Teraz prawdziwa walka toczyć będzie się o miejsca na ligowym podium. Czy Raków już teraz zwolni, a dzięki temu Kolejorz zdobędzie cenne trzy punkty? Typy na Raków – Lech Poznań oraz aktualne kursy bukmacherskie znajdziesz w dzisiejszej analizie przedmeczowej. Zapraszamy!

Raków Częstochowa – Lech Poznań: kursy bukmacherskie i data spotkania

 • Data i godzina spotkania: 14.05.2023, 17:30
 • Typ rozgrywek: 32. kolejka Ekstraklasy
 • Wygra Raków Częstochowa: 2.25
 • Remis: 3.65
 • Wygra Lech Poznań: 3.15

Zapowiedź meczu Raków – Lech Poznań

Raków na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Ekstraklasy ma już zapewnione mistrzostwo Polski. Co więcej, to ich pierwszy mistrzowski tytuł w historii! Czy pozostałe do rozegrania mecze będą okazją do zwolnienia tempa? Pierwszą oznaką rozluźnienia jest poprzednia przegrana z Koroną Kielce, czyli 12. drużyną w ligowej tabeli. Nie możemy jednak zapominać o tym, że Medaliki wyjdą na murawę własnego stadionu, a tam niezwykli przegrywać.

Ustępujący Mistrz Polski znajduje się w dużo trudniejszej sytuacji. Kolejorz ma na koncie 52 punkty i wciąż pozostaje na czwartej pozycji. Do otwierającej ligowe podium Pogoni Szczecin brakuje Lechowi dwóch punktów. Jakby tego było mało, podopieczni Johna van den Broma zmierzą się z mistrzami, a Portowcy podejmą u siebie ostatnią w lidze Miedź. Wszystko zatem wskazuje, że walka o podium przesunie się w czasie do 33. i 34. kolejki.

Raków Częstochowa – Lech Poznań: H2H

Zanim przeanalizujemy typy bukmacherskie Raków – Lech, warto zerknąć na historię bezpośrednich pojedynków obu drużyn. Zespoły mierzą się ze sobą regularnie w meczach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski, a co za tym idzie, nie zabraknie nam danych do analizy. 

Kto prowadzi w tej rywalizacji? Tutaj bilans nie pozostawia złudzeń. Lech nie wygrał z Medalikami żadnego z ostatnich pięciu ligowych pojedynków. Gdy dodamy do tego rozgrywki pucharowe, okaże się, ze ekipa z Częstochowy ma za sobą serię czterech wygranych, a ostatni raz przegrała z Lechem w lutym 2020 roku.

Kursy bukmacherskie na mecz Raków – Lech Poznań

Statystyki stawiają sprawę jasno – faworytem w tym spotkaniu będzie Raków Częstochowa. Musimy jednak wziąć też pod uwagę sytuację obu drużyn w ligowej tabeli, a to zmienia postrzeganie szans Medalików i Kolejorza. Potwierdzają to kursy w ETOTO. Zwycięstwo Rakowa wyceniono na 2.25, a za wygraną Lecha bukmacher płaci 3.15. Różnica wcale nie jest aż tak duża, a to tylko potwierdza, że możemy spodziewać się wyrównanego spotkania.

Raków Częstochowa – Lech Poznań: aktualne kursy bukmacherskie

 • Wygra Raków Częstochowa: 2.25
 • Remis: 3.65
 • Wygra Lech Poznań: 3.15
 • Podwójna szansa 1X: 1.38
 • Podwójna szansa X2: 1.66
 • Obie drużyny strzelą bramkę: 1.78

Raków – Lech: typy bukmacherskie

Jak obstawiać mecz aktualnego i ustępującego mistrza? Nasz typ na Raków – Lech to zakład z podpórką, czyli z ubezpieczeniem na wypadek zakończenia spotkania remisem. W naszej ocenie to Lech może zaskoczyć i zgarnąć cenne trzy punkty. Kolejorz wyjdzie na murawę zmotywowany, a to powinno przełożyć się na walkę do ostatniej minuty. Jeśli drużyna z Poznania myśli o miejscu na ligowym podium, to nie może pozwolić sobie na przegraną, a remis to absolutny plan minimum.

 • Nasz typ: Wygra Lech Poznań lub remis (1.66)

POLECANE

Banner