fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rekordowa pensja dla Fernando Santosa jako selekcjonera reprezentacji Polski

Fernando Santos, były selekcjoner reprezentacji Portugalii, który niedawno objął ster reprezentacji Polski, ustanowił nowy rekord w zarobkach trenerów w historii polskiej piłki nożnej. Jego roczna pensja wynosi około 2,5 miliona euro, co znacząco przewyższa zarobki jego poprzedników.

Kontekst historyczny

Do tej pory najwyższą pensję wśród selekcjonerów reprezentacji Polski miał Leo Beenhakker, który zarabiał 900 000 euro rocznie. Beenhakker był jednym z najbardziej doświadczonych trenerów, którzy kiedykolwiek prowadzili polską drużynę, ale teraz jego rekord został znacząco przekroczony.

Oczekiwania i wyzwania

Z tak wysoką pensją wiążą się również duże oczekiwania. Santos, który ma na swoim koncie sukcesy z reprezentacją Portugalii, w tym zdobycie Mistrzostwa Europy w 2016 roku, teraz stoi przed wyzwaniem poprowadzenia Polski do sukcesów na międzynarodowej arenie. Polska piłka nożna potrzebuje impulsu, który pomoże jej osiągnąć sukcesy na dużych turniejach, a Santos jest uważany za osobę, która może to zapewnić.

Reakcje i opinie

Decyzja o zatrudnieniu Santosa i oferowanie mu tak wysokiej pensji wywołała mieszane reakcje w Polsce. Niektórzy krytykują PZPN za wydawanie tak dużych sum na selekcjonera, podczas gdy inni uważają, że to inwestycja, która może się opłacić w dłuższej perspektywie.

POLECANE

Banner