fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Roma – Bayer Leverkusen Typy, Kursy, Zapowiedź 11.05

Roma – Bayer 11.05

Już w czwartek 11 maja rozpoczynają się mecze półfinałowe Ligi Europy, a wśród nich starcie AS Roma – Bayer Leverkusen. Typy bukmacherskie, przegląd aktualnych kursów oraz pełna analiza przedmeczowa od naszej redakcji z pewnością pomoże w poprawnym obstawieniu wyniku tego spotkania!

AS Roma – Bayer Leverkusen: kursy bukmacherskie, data i transmisja

 • Data i godzina spotkania: 11.05.2023, 21:00
 • Typ rozgrywek: półfinał Ligi Europy
 • Wygra AS Roma: 2.15
 • Remis: 3.30
 • Wygra Bayer Leverkusen: 3.65
 • Transmisja: Viaplay

AS Roma – aktualna forma 

Półfinał Ligi Europy zastał Romę w nie najlepszej dyspozycji. Podopieczni Jose Mourinho od zwycięstwa z Feyenoordem nie wygrali żadnego z czterech ostatnich meczów w Serie A. Dwie porażki i dwa remisy z pewnością nie przekładają się dobrze na atmosferę w szatni, zwłaszcza że Roma po serii słabych występów spadła na 7. pozycję w ligowej tabeli.

Czy półfinał Ligi Europy będzie dobrą okazją ku temu, aby się przełamać? Roma na ostatnich pięć spotkań turniejowych wygrała trzy razy i od czterech meczów pozostaje niepokonana na własnym stadionie. To zdaje się największym atutem przed zbliżającym się starciem z Leverkusen. 

Bayer Leverkusen – informacje o drużynie

Aptekarze zajmują aktualnie 6. miejsce w tabeli Bundesligi i podobnie jak rywale, nie wygrali poprzednich spotkań na ligowych boiskach. Warto jednak zauważyć, że do czasu zeszłotygodniowej porażki mieli na koncie serię aż czternastu meczów bez przegranej! Co więcej, w Lidze Europy podopieczni Xabiego Alonso wygrali cztery razy, raz zremisowali, a lepsze okazało się tylko Monaco, które swoją drogą wyeliminowali po serii rzutów karnych w rewanżu.

Wspomnieliśmy o tym, że Romie pomaga gra na własnym boisku. To prawda, ale nie możemy zapominać o tym, że Bayer w meczach wyjazdowych wyróżnia się wyjątkową skutecznością. Co to oznacza? Jedno jest pewne – czeka nas niezwykle emocjonujące spotkanie, które zdecydowanie powinno znaleźć się na kuponach bukmacherskich.

AS Roma – Bayer Leverkusen: H2H

Zespoły spotkały się na murawie do tej pory tylko cztery razy. Co bilans tych pojedynków mówi o szansach w zbliżającym się półfinale Ligi Europy? Potwierdza się tylko to, co już napisaliśmy wcześniej – to będzie niezwykle wyrównane i emocjonujące starcie. W rywalizacji obu drużyn mamy aktualnie remis, czyli po jednej wygranej, a do tego dwa podziały punktów. 

Ostatnie wspólne mecze:

 • AS Roma 3:2 Bayer Leverkusen (Liga Mistrzów, 04.11.2015)
 • Bayer Leverkusen 4:4 AS Roma (Liga Mistrzów, 20.10.2015)
 • AS Roma 1:1 Bayer Leverkusen (Liga Mistrzów, 03.11.2004)
 • Bayer Leverkusen 3:1 AS Roma (Liga Mistrzów, 19.10.2004)

Kursy bukmacherskie na mecz AS Roma – Bayer Leverkusen

Jakie kursy na półfinał Ligi Europy przygotowali analitycy z ETOTO? Brak wyraźnego faworyta w tym zestawieniu sprawia, że propozycje są niezwykle atrakcyjne, a co za tym idzie, pozwolą nieźle zarobić. Wygraną gospodarzy wyceniono na 2.15, podczas gdy typ na zwycięstwo Leverkusen sięga 3.65. Nie możemy też zapominać o remisie, gdyż w przypadku jego obstawienia kurs wyniesie 3.30.

AS Roma – Bayer Leverkusen: typy bukmacherskie

Jakie typy na AS Roma – Bayer Leverkusen wziąć pod uwagę? Statystyki zespołów w niektórych miejscach się wykluczają, a co za tym idzie, ciężko zaproponować bukmacherskie „pewniaki”. Jak zatem obstawiamy ten mecz? Pierwsza propozycja to typ na wygraną gospodarzy. Co prawda mają za sobą gorszy okres, to na swoim boisku potrafią się zmobilizować i naszym zdaniem będą w stanie wypracować niewielką przewagę przed spotkaniem rewanżowym.

 

 • Nasz typ: Wygra AS Roma (2.15)

Szukasz bezpieczniejszego typu? W takim razie polecamy zakład na sumę bramek. O ile historia meczów z 2015 roku pokazuje, że oba zespoły wyróżniały się niezwykłą celnością, tak w ostatnim czasie widać po wynikach, że nie powinniśmy spodziewać się gradu bramek. Nasz typ to suma goli po niżej 2.5 z kursem 1.68.

 • Nasz typ na bramki: Suma goli poniżej 2.5 (1.68)

Gdzie oglądać półfinał Ligi Europy: AS Roma – Bayer Leverkusen?

W tym roku mecze Ligi Europy transmitowane są na platformie Viaplay i tam również obejrzymy spotkanie półfinałowe. Pojedynek zaplanowano na czwartek, 11 maja 2023, a pierwszy gwizdek usłyszymy już o godzinie 21:00.