fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ruch Chorzów 2023/24: Skład, Historia, Przewidywania

Przed rozpoczęciem sezonu 2023/24, Ruch Chorzów, jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Polsce, przygotowuje się do rywalizacji w Ekstraklasie. Drużyna z Chorzowa ma za sobą gruntowne zmiany w swojej kadrowej konstelacji, a kluczowym zadaniem jest skompletowanie silnego składu, który pozwoli osiągnąć sukcesy w rozgrywkach ligowych.

Skład na sezon 2023/24

Bramkarze:

 1. Jakub Bielecki
 2. Michal Buchalik
 3. Wiktor Rusin
 4. Tomasz Nowak
 5. Marcel Potoczny

Obrońcy:

 1. Konrad Kasolik
 2. Przemyslaw Szur
 3. Pawel Baranowski
 4. Remigiusz Szywacz
 5. Szymon Szymanski
 6. Mateusz Bartolewski
 7. Maciej Sadlok
 8. Kacper Michalski
 9. Jakub Rudek

Pomocnicy:

 1. Tomasz Swedrowski
 2. Patryk Sikora
 3. Jan Sedlak
 4. Mateusz Wojtek
 5. Juliusz Letniowski
 6. Filip Starzynski
 7. Tomasz Foszmanczyk

Napastnicy:

 1. Tomasz Wojtowicz
 2. Lukasz Moneta
 3. Kacper Skwierczynski
 4. Wiktor Dlugosz
 5. Dawid Barnowski
 6. Daniel Szczepan
 7. Dominik Steczyk
 8. Michal Feliks
 9. Artur Plaskowski
 10. Bartlomiej Baranski
 11. Maciej Firlej

Historia Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów to klub z bogatą historią w polskim futbolu. Założony w 1920 roku, jest jednym z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce. Klub odnosił wiele sukcesów na przestrzeni lat, zdobywając wiele tytułów mistrzowskich i pucharowych.

Jednym z najważniejszych okresów w historii Ruchu było lata 50. XX wieku, kiedy to klub stał się jednym z czołowych zespołów w Polsce. W sezonie 1951/52 Ruch Chorzów zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski. Klub kontynuował swoją dominację w kolejnych sezonach, zdobywając tytuły mistrza Polski również w latach 1953, 1954 i 1960.

W latach 70. Ruch Chorzów osiągnął sukcesy na arenie międzynarodowej, docierając do finału Pucharu Intertoto w sezonie 1973. Mimo porażki w finale, udział w europejskich rozgrywkach był dużym osiągnięciem dla klubu.

Współczesna historia Ruchu Chorzów nie zawsze była równie pomyślna. Klub borykał się z różnymi wyzwaniami finansowymi i sportowymi. Mimo to, wierni kibice nadal wspierają drużynę, przynosząc na stadiony fantastyczną atmosferę.

Przewidywania na sezon 2023/24

Przed rozpoczęciem sezonu 2023/24 Ruch Chorzów ma ambitne cele. Po kilku sezonach spędzonych na środku tabeli, klub chce powrócić do walki o czołowe pozycje w polskiej Ekstraklasie.

Wzrost wartości rynkowej kadry na kolejny sezon daje nadzieję na lepsze wyniki sportowe. Kluczowym elementem sukcesu będzie skuteczne funkcjonowanie drużyny, zarówno na boisku, jak i poza nim. Skład Ruchu Chorzów prezentuje się obiecująco, a doświadczeni zawodnicy wzmocnieni młodymi talentami mogą stworzyć silny zespół.

Skarb Kibica Ekstraklasy

Ruch Chorzów ma jedną z najwierniejszych baz kibiców w polskiej Ekstraklasie. Chorzowskie derby, w których Ruch rywalizuje z GKS Katowice, są zawsze pełne napięcia i pasji. Kibice obu drużyn tworzą wyjątkową atmosferę na stadionie, wprowadzając wspaniałą aurę do rywalizacji.

Podsumowując, Ruch Chorzów w sezonie 2023/24 ma szansę na powrót do walki o najwyższe cele w Ekstraklasie. Zespół ma dobrze zorganizowaną kadrę, a oddani kibice są gotowi wspierać swoją drużynę w każdej sytuacji. Oczekujemy emocjonującego sezonu i nie możemy się doczekać rozpoczęcia zmagań!

POLECANE

 Banner