fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Śląsk Wrocław – Lietkabelis: typy, kursy, zakłady (22.11)

BKT EuroCup to drugie najważniejsze europejskie rozgrywki koszykarskie po Eurolidze. W tym sezonie Polskę w rozgrywkach reprezentuje Śląsk Wrocław, który niestety póki co nie radzi sobie najlepiej.

Najważniejsze informacje o meczu Śląsk Wrocław – Lietkabelis:

  • Rozgrywki: BKT EuroCup Basketball
  • Drużyny: Śląsk Wrocław – Lietkabelis
  • Data i godzina: 22.11.2023, godz. 18:00
  • Miejsce: Hala Orbita we Wrocławiu
  • BKT EuroCup 2023

Puchar jest podzielony na dwie dziesięciozespołowe grupy, z których do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny, a kolejne cztery z obu grup będzie walczyło o pozostałe cztery miejsca w ćwierćfinale.

Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław jest w tej chwili na ostatnim miejscu w grupie i ma na koncie komplet porażek. Nic nie wskazuje na to, żeby Wrocławianie podjęli walkę chociaż o szóste miejsce dające awans do 1/8 finału. Śląsk z ostatnich pięciu meczach przegrywał kolejno – na wyjeździe z Buducnostą 103-89, u siebie z Arisem 63-80, na wyjeździe z Ulm 108-103, z siebie z Trento 75-84 i na wyjeździe z Gran Canarią 81-77. Co ciekawe właśnie w tym ostatnim, wyjazdowym meczu z jedyną w grupie drużyną z kompletem zwycięstw byli najbliżej sukcesu obok meczu z Ulm, w którym przegrali dopiero po dogrywce.

Lietkabelis

Litwini są aktualnie szóstą drużyną w grupie. Podobnie jak Polacy rozgrywki zaczęli słabo, wygrywając w pierwszych pięciu kolejkach tylko z Arisem 84-74, przegrywając między innymi na wyjeździe z Ulm aż 84-74, u siebie minimalnie z Trento 92-93 i na wyjeździe z Gran Canarią 88-77, ale w dwóch ostatnich kolejkach zanotowali w końcu dwa zwycięstwa, u siebie z JL Bourg 100-96 i z Turk Telekom po dogrywce 93-86.

Śląsk Wrocław – Lietkabelis, kto wygra mecz?

Mimo, że Litwini są aktualnie na miejscu pozwalającym im na walkę o awans do play-offs, a Śląsk jest czerwoną latarnią w grupie, wynik meczu wcale nie jest oczywisty, ponieważ Litwini nie wygrali dotąd żadnego meczu na wyjeździe.

Śląsk w polskiej lidze również nie radzi sobie najlepiej. Zajmuje aktualnie dopiero dziesiąte miejsce, mając na koncie cztery zwycięstwa i pięć porażek. W ostatnich meczach Wrocławianie przegrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek 80-74 i Startem Lublin 102-85, wygrali u siebie z Zastalem Zielona Góra 77-66 i z Dzikami Warszawa 78-72, a w ostatnim meczu przegrali na wyjeździe z Czarnymi Słupsk aż 78-53. Lietkabelis w litewskiej LKL zajmuje obecnie czwarte miejsce po trzech kolejnych zwycięstwach.

Aktualna forma pokazuje więc wprost, że Wrocławianie są cały czas w tym samym miejscu, podczas gdy Litwini zarówno w lidze krajowej, jak i w europejskich pucharach radzą sobie coraz lepiej.

Kursy bukmacherskie na mecz Śląsk Wrocław – Lietkabelis

Według bukmacherów faworytami tego meczu są goście. Kurs na zwycięstwo Śląska wynosi 2,70, na triumf Litwinów 1,57, a na remis, czyli rozstrzygnięcie w dogrywce – 12,00. Przewaga gości nie powinna być jednak znaczna, można więc zaryzykować również zwycięstwo Wrocławian z handicapem. Kurs na wygraną Śląska w pierwszej połowie wynosi 2,30, podczas gdy na Litwinów 1,65. W drugiej połowie to odpowiednio 2,25 i 1,68.

Śląsk Wrocław – Lietkabelis: typy bukmacherskie

O ile Litwini są wyraźnym faworytem, to można wziąć pod uwagę, że dość pewno po pierwszej połowie wygranej w meczu, w drugiej odsłonie nieco odpuszczą i kontrolując mecz dadzą sobie rzucić więcej punktów, niż sami zdobędą.

  • Zwycięstwo Lietkabelis (1,57);
  • Zwycięstwo Śląska Wrocław w drugiej połowie (2,25).
Adrian Jędrzejczyk

Adrian Jędrzejczyk

Content & SEO Specialist w ETOTO. Nie tylko fan sportu, ale też copywriter z wieloletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich.