fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Śląsk Wrocław w sezonie 2023/24: Skład, Historia, Przewidywania

W sezonie 2023/24 drużyna Śląsk Wrocław prezentuje się z nowymi wzmocnieniami oraz utalentowanymi zawodnikami, którzy stanowią fundament zespołu. Trener i działacze starali się zapewnić drużynie odpowiednie kadrowe wsparcie, aby walczyć o czołowe pozycje w Ekstraklasie.

Skład drużyny Śląsk Wrocław na sezon 2023/24:

Bramkarze:

 1. Kacper Trelowski
 2. Rafal Leszczynski
 3. Bartosz Glogowski
 4. Mateusz Gorski

Obrońcy:

 1. Aleks Petkov
 2. Aleksander Paluszek
 3. Lukasz Bejger
 4. Konrad Poprawa
 5. Stanislaw Szczyrek
 6. Cameron Borthwick-Jackson
 7. Patryk Janasik
 8. Krzysztof Kurowski
 9. Martin Konczkowski

Pomocnicy:

 1. Michal Rzuchowski
 2. Szymon Lewkot
 3. Adrian Bukowski
 4. Patrick Olsen
 5. Petr Schwarz
 6. Aleksander Wolczek
 7. Karol Borys
 8. Matías Nahuel
 9. Milosz Kurowski

Napastnicy:

 1. Mateusz Zukowski
 2. Dennis Jastrzembski
 3. Marcel Zylla
 4. Burak Ince
 5. Piotr Samiec-Talar
 6. Erik Expósito
 7. Kenneth Zohore
 8. Patryk Szwedzik

Historia klubu Śląsk Wrocław

Klub Śląsk Wrocław jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w polskiej piłce nożnej. Założony w 1947 roku, klub ma bogatą historię i jest dumą Śląska. Śląsk wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza Polski oraz triumfował w Pucharze Polski.

W ciągu wielu lat istnienia klubu, zespół z Wrocławia rywalizował zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym poziomie. Jego występy w europejskich pucharach dostarczyły wielu niezapomnianych emocji dla kibiców. Zespół często stawiał czoła silnym rywalom i potrafił odnosić znaczące sukcesy.

Przewidywania na sezon 2023/24

Sezon 2023/24 obiecuje wiele emocji dla kibiców Śląska Wrocław. Zespół stara się wzmocnić pozycję w Ekstraklasie i powalczyć o najwyższe cele. Oto niektóre z przewidywań na ten sezon:

 • Walka o Mistrzostwo: Śląsk Wrocław ma ambicje, aby powalczyć o tytuł mistrza Polski. Mocny skład, doświadczony trener oraz wsparcie kibiców mogą przyczynić się do osiągnięcia tego celu.
 • Europejskie puchary: Zespół ma na celu zakwalifikowanie się do europejskich rozgrywek klubowych. Udział w europejskich pucharach byłby nie tylko prestiżem, ale także szansą na podniesienie poziomu gry i zdobycie międzynarodowego doświadczenia.
 • Indywidualne Wyróżnienia: Kilku zawodników zespołu ma potencjał, aby zdobyć indywidualne wyróżnienia w Ekstraklasie. Mogą to być zarówno bramkostrzelcy, asystenci, jak i najlepsi obrońcy.

Skarb Kibica Ekstraklasy

Kibice Śląska Wrocław są nieodłączną częścią klubu i odgrywają kluczową rolę w wsparciu drużyny. Skarb Kibica Ekstraklasy to nie tylko pojęcie, ale przede wszystkim oddanie i miłość kibiców do swojego zespołu. Wsparcie kibiców podczas meczów, niezależnie od wyniku, motywuje zawodników do dawania z siebie wszystkiego na boisku.

Klub organizuje różnego rodzaju inicjatywy dla kibiców, które pozwalają na integrację i wspólną radość ze sportu. Wzajemna więź między drużyną a fanami tworzy wyjątkową atmosferę podczas meczów i jest jednym z najcenniejszych aspektów Śląska Wrocław.

Podsumowując, sezon 2023/24 zapowiada się emocjonująco dla Śląska Wrocław. Zespół ma ambicje i potencjał, aby walczyć o najwyższe cele w Ekstraklasie. Kibice, stanowiący Skarb Kibica Ekstraklasy, są nieocenionym wsparciem dla zespołu i przyczyniają się do tworzenia unikalnej atmosfery podczas meczów. Trzymajmy kciuki za drużynę Śląsk Wrocław i cieszmy się z piłkarskich emocji, jakie przyniesie ten sezon!

POLECANE

Banner