fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sporting – Raków: Typy, Kursy, Zakłady 09.11.2023

Rundę rewanżową Ligi Europy Raków rozpoczyna od bardzo trudnego meczu wyjazdowego z portugalskim Sportingiem. Gospodarze są aktualnie na drugim miejscu w tabeli, Raków niestety póki co jest najsłabszą drużyną w grupie i trudno im będzie to miejsce opuścić, ale ciągle jest o co walczyć, ponieważ każdy dobry wynik daje Polsce punkty w rankingu UEFA.

Pierwszy mecz Rakowa ze Sportingiem

W pierwszym meczu na swoim boisku Częstochowianom udało się zremisować z faworyzowanym Sportingiem 1-1, ale niemal cały mecz grali z przewagą jednego zawodnika. Mimo gry w przewadze gospodarze stracili jednak bramkę i dopiero po korekcie ustawienia w przerwie udało się doprowadzić do remisu po huraganowych atakach. Jeżeli więc weźmiemy pod uwagę sam wynik pierwszego meczu, trzeba go uznać za dobry, ale biorąc pod uwagę niemoc gry w ataku mimo przewagi zawodnika, trudno pochwalić gospodarzy za samą grę.

Kto wygra mecz Sporting – Raków?

Faworyt tego meczu może być tylko jeden. Portugalczycy od początku sezonu świetnie spisują się w rodzimej lidze, w której na 10 spotkań wygrali do tej pory 9 przy jednym remisie i są aktualnie liderem, wyprzedzając drugą Benficę o 3 punkty, a trzecie Porto już o 8 oczek. Co prawda w Lidze Europy sytuacja nie jest już aż tak różowa, ale zarówno Atalanta, Sturm Graz, jak i Raków są drużynami, które tanio skóry nie sprzedają, zwłaszcza na swoim boisku. Mimo to Sporting jest aktualnie na drugim miejscu w grupie, ale ma tyle samo punktów, co Sturm. Tym bardziej Portugalczycy będą w tym meczu groźni – będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska w meczu z teoretycznie najsłabszą drużyną w grupie, bo strata jakichkolwiek punktów w meczu z Rakowem może ich bardzo dużo kosztować.

Raków z kolei zdobywa dopiero doświadczenie w europejskich pucharach. Spokojnie i mądrze budowany zespół z roku na rok robi krok do przodu, dotąd na polskim podwórku, a teraz również w Europie. Najprawdopodobniej jest jeszcze za wcześnie na sukcesy w Europie, zwłaszcza że zespół nie jest wolny od kontuzji, ale w tym roku gra jeszcze przede wszystkim o wyrabianie marki. W Ekstraklasie Raków jest aktualnie na czwartym miejscu, ale jeśli wygra zaległe spotkanie, może awansować nawet na drugie miejsce. Nie dominuje więc na swoim podwórku tak jak Sporting, ale również walczy w lidze krajowej o najwyższe miejsca.

Sporting – Raków: kursy bukmacherskie

Gospodarze będą oczywiście zdecydowanym faworytem tego meczu. Kurs na ich wygraną wynosi 1,26, na remis 6,24, a na zwycięstwo Częstochowian aż 11,43. Ciekawy jest kurs 2,08 na to, że obie drużyny strzelą w tym meczu bramki. O ile strzelenie bramki w tym meczu przez gospodarzy wydaje się tylko kwestią czasu, to i Raków w którymś momencie meczu powinien poszukać swojej szansy, jest to więc warta to rozważenia opcja. Jest to też wyższy kurs, niż wygrana Sportingu do zera (1,92).

Kursy bukmacherskie na mecz Sporting – Raków:

  • Wygra Sporting Lizbona: 1,26
  • Remis: 6,24
  • Wygra Raków Częstochowa: 11,43

Typy bukmacherskie na mecz Sporting – Raków

Obstawienie wyłącznie wygranej Sportingu nie sprawi, że kupon stanie się atrakcyjny, warto również zaryzykować wytypowanie strzelenia bramki przez Raków, który na pewno będzie chciał udowodnić, że nawet Portugalczykom grającym w jedenastkę da się strzelić bramkę.

Nasze typy:

  • Zwycięstwo Sportingu (1,26);
  • Obie drużyny strzelą (2,08).

Sporting – Raków – gdzie oglądać?

Wyjazdowy mecz Rakowa odbędzie się w czwartek o godzinie 21:00, a transmisję już od 20:45 będzie można oglądać na antenie TVP Sport. Komentować go będą Mateusz Borek i Robert Podoliński.