fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szanse reprezentacji Polski na awans na Euro 2024

Mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 pomiędzy Polską a Albanią, który odbył się 10 września 2023 roku, zakończył się porażką Polski 0:2. Wynik ten znacząco wpłynął na pozycję Polski w grupie E i rzucił cień na jej szanse awansu do finałów Euro 2024. Ale czy to oznacza, że awans jest już niemożliwy?

Kontekst Meczu

Polska, która przed meczem z Albanią miała sześć punktów i była na trzecim miejscu w grupie, potrzebowała wygranej, aby zrobić krok w kierunku awansu. Albania, będąc na drugim miejscu z siedmioma punktami, również miała wiele do stracenia i do zyskania. Mecz w Tiranie był więc kluczowy dla obu drużyn.

Przebieg Meczu

Mecz zakończył się porażką Polski 0:2, z bramkami dla Albanii zdobytymi przez Jasira Asaniego i Mirlinda Daku. Polska miała swoje momenty, w tym kontrowersyjną decyzję VAR, która anulowała bramkę Jakuba Kiwiora. Jednak ostatecznie to Albania okazała się lepsza, wykorzystując błędy obrony Polski i skutecznie kontratakując.

Aktualna Sytuacja w Grupie

Po meczu Polska spadła na przedostatnie miejsce w grupie E, co znacząco utrudnia jej szanse na awans. Albania, z kolei, umocniła się na pozycji lidera, mając cztery punkty przewagi nad Polską.

Czy Awans Jest Jeszcze Możliwy?

Matematycznie rzecz biorąc, awans jest jeszcze możliwy, ale będzie wymagał od Polski niemalże cudu. Drużyna będzie musiała wygrać wszystkie pozostałe mecze i liczyć na potknięcia rywali. Nawet wtedy, awans nie jest gwarantowany, co pokazuje, jak trudna jest obecna sytuacja.

Podsumowanie

Porażka z Albanią była dużym ciosem dla Polski i jej szans na awans do Euro 2024. Chociaż teoretycznie jest to jeszcze możliwe, praktycznie wydaje się być bardzo trudne. Teraz wszystko zależy od tego, jak drużyna poradzi sobie w nadchodzących meczach i czy zdoła odwrócić swoje dotychczasowe niepowodzenia.

Czy Polska zdoła się podnieść i walczyć o awans, czy też będzie to kolejne rozczarowanie dla polskich kibiców? Odpowiedź poznamy w nadchodzących miesiącach.

POLECANE

Banner