fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

To już pewne – N’Golo Kante odchodzi z Chelsea. Dołączy do Karima Benzemy!

N’Golo Kante opuszcza Chelsea i na zasadzie wolnego transferu przechodzi do saudyjskiego klubu Al-Ittihad. Po siedmiu latach spędzonych w Londynie Kante dołączy do Karima Benzemy, gdzie razem powalczą o kolejne mistrzostwo dla klubu z Dżuddy.

Transfer N’Golo Kante do Al-Ittihad potwierdzony

32-letni N’Golo Kante po siedmiu latach spędzonych na Stamford Bridge przenosi się do drużyny z Saudi Pro League. W tym czasie ulubieniec wielu kibiców z Londynu rozegrał dla The Blues aż 269 spotkań! Niestety, w ostatnich sezonach Kante zmagał się z urazami i z tego powodu opuścił 38 meczów. Czy transfer do Al-Ittihad pozytywnie wpłynie na jego dyspozycję? Jedno jest pewne – Arabia Saudyjska to aktualnie najpopularniejszy kierunek na piłkarską emeryturę.

Koniec kontraktu Kante w Chelsea i nowe wyzwanie

Kontrakt obowiązywał Francuza do 30 czerwca. Mimo rozmów między zawodnikiem a klubem środkowy pomocnik finalnie zdecydował się opuścić Londyn w poszukiwaniu nowych wyzwań. Potwierdzenie tej decyzji otrzymaliśmy wczoraj wieczorem, wraz z informacją o nowym klubie Kante.

N’Golo Kante dołącza do Al-Ittihad i Karima Benzemy

Kante nowy sezon rozpocznie u boku swojego rodaka Karima Benzemy. Z tej okazji zawodnicy wymienili się wzajemnymi uprzejmościami w mediach społecznościowych. Benzema przyznał, że swego czasu uważał Kante za najlepszego piłkarza na świecie i cieszy się, że będzie mógł grać z nim ramię w ramię. N’Golo w swoim stylu podziękował za miłe słowa i przyznał, że jest podekscytowany możliwością gry w Al-Ittihad.

Ile zarobi Kante w Arabii Saudyjskiej?

Jak ustalił włoski dziennikarz Fabrizio Romano, N’Golo Kante wynegocjował całkiem przyzwoite warunki, które zapewnią mu spokojną piłkarską emeryturę. Francuz ma otrzymywać 25 milionów funtów za sezon, a kontrakt ma obowiązywać do 2027 roku.

Oświadczenie Chelsea po transferze N’Golo Kante

Na oświadczenie Chelsea musieliśmy poczekać do środy. Ostatecznie Laurence Stewart i Paul Winstanley potwierdzili, że Kante opuszcza szeregi Chelsea, ale przy tym nie szczędzili miłych słów w jego kierunku. W oficjalnym komunikacie na stronie internetowej The Blues przyznali, że jego wpływ na grę środka pola przyczyniły się do wielu zwycięstw Chelsea i zapewnił mu miejsce w galerii gwiazd klubu.

 

POLECANE

 Banner