fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa: typy, kursy, zakłady (18.11.2023)

Nowy sezon Plus Ligi rozpoczęty zaledwie miesiąc temu nabiera rozpędu. Najciekawszym meczem siódmej kolejki będzie spotkanie w Gdańsku. Trzeci dotąd w tabeli Trefl Gdańsk podejmie drugi, niepokonany dotychczas w tym sezonie Projekt Warszawa.

Podstawowe informacje:

  • Rozgrywki: PlusLiga
  • Drużyny: Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa
  • Początek meczu: 18.11.2023, godz. 17:30
  • Miejsce: ErgoArena
  • Transmisja: Polsat Sport

Trefl Gdańsk i Projekt Warszawa w PlusLidze 2023-2024

Drużyna z Warszawy wygrała dotąd wszystkie sześć spotkań tracąc zaledwie cztery sety. Gdańszczanie wygrali pięć meczów przy jednej porażce, ale przegrali tylko o jednego seta więcej i w tabeli tracą do Warszawiaków tylko jeden punkt, ponieważ jedynej porażki z Bogdanką LUK Lublin doznali po tie-breaku. Liderem jest mający komplet punktów Jastrzębski Węgiel, który ma punkt przewagi nad Projektem i dwa nad Treflem.

Spotkanie będzie jednocześnie indywidualnym starciem pomiędzy dwójką świetnie punktujących w tym sezonie Kewinem Sasakiem i Bartłomiejem Bołądziem. Ten drugi pojawi się w Gdańsku pierwszy raz od przeprowadzki z Trefla do Warszawy po poprzednim sezonie.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa, kto wygra mecz?

Dla siatkarzy z Gdańska to spotkanie będzie szansą na wyprzedzenie rywali w tabeli, dla Projektu potwierdzeniem, że aktualnie obok Jastrzębskiego Węgla są najsilniejszą drużyną w lidze i wspólnie mogą zacząć uciekać rywalom. Kluczem do zwycięstwa dla Trefla może się okazać właśnie zatrzymanie Bołądzia, a większość Gdańszczan zna go ze wspólnej gry w poprzednim sezonie. Z drugiej strony Bołądź zna też charakterystykę gry obrońców Trefla, więc właśnie na tej linii może stoczyć się walka o zwycięstwo.

Nowy zawodnik Projektu Warszawa w sześciu dotychczasowych meczach zdobył już 108 punktów, tylko o dwa mniej od najlepiej punktującego dotychczas Karola Butryna z Aluronu CMC Warty Zawiercie. Doskonała dyspozycja Bołądzia nie martwi jednak władz gdańskiego klubu, ponieważ po rocznej przerwie do zespołu wrócił 26-letni Kewin Sasak, który z miejsca stał się trzecim punktującym w lidze. Znakomitą formę od początku sezonu prezentuje również Mikołaj Sawicki, więc będzie to wyjątkowo interesujące i zacięte spotkanie.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa: kursy bukmacherskie

Kurs na zwycięstwo Trefla Gdańsk wynosi aż 2,62, na Projekt Warszawa 1,48. Kurs na to, że w meczu będzie potrzebny tie-break wynosi 3,15, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Obstawianie w tym meczu konkretnych setów może być bardzo ryzykowne, ale ciekawe są również kursy na wyniki zakończone tie-breakami. Kurs na zwycięstwo gospodarzy 3-2 wynosi 7,00, a na wygraną gości w takim samym stosunku 5,25.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa: typy bukmacherskie

Tym razem pójdziemy pod prąd i w obliczu bardzo wyrównanie zapowiadającego się meczu stawiamy na gospodarzy, a z trzech zakładów na jednym kuponie klaruje się już możliwość niezłej wygranej.

  • Zwycięstwo Trefla (2,62);
  • 5 set zostanie rozegrany (3,15);
  • Dokładny wynik 3-2 (7,00).