fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Typy bukmacherskie na Euro 2021

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to sportowe święto, na które spogląda cała piłkarska Europa. Kibice według tradycji czekają aż 4 lata na wyłonienie kolejnego zwycięzcy tego prestiżowego turnieju. Tym razem czas oczekiwania znacznie się wydłużył za sprawą panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. Organizatorzy zostali poniekąd zmuszeni do przełożenia o rok wspomnianej imprezy. Zaistniała sytuacja potęguje jedynie spekulacje wśród kibiców, kto sięgnie po tytuł mistrza Starego Kontynentu. W tym artykule postanowiliśmy przeanalizować typy bukmacherskie na Euro 2021.

Euro 2021 typy bukmacherskie

Wszyscy pasjonaci futbolu zachodzą w głowę, kto w kolejnej edycji Mistrzostw Europy sięgnie po upragniony tytuł. Wśród drużyn uznawanych za faworytów wymienia się Hiszpanię. Grupowy rywal Reprezentacji Polski typowany jest wśród potencjalnych zwycięzców. Chyba nie dziwi to nikogo, skoro drużyna o przydomku “La Furia Roja” w ostatnich 3 imprezach tej rangi dwukrotnie sięgnęła po puchar. Typy Euro 2021 upatrują ogromne szanse kadry Niemiec w walce o najwyższe cele. Nasi zachodni sąsiedzi pod wodzą Joachima Loewa zdobyli raz tytuł wicemistrza Europy oraz dwukrotnie musieli uwzględnić wyższość rywali w półfinałach. Tym razem apetyty na sukces są ogromne. Czy uda się je zaspokoić?

Udane eliminacje zwiastunem sukcesu?

Specjaliści piłkarscy podkreślają, że równie mocne mogą się okazać reprezentacje Belgii i Włoch. Obie przeszły eliminacje do turnieju bez porażki. Jeśli utrzymają dotychczasową dyspozycję, mogą sprawić niemałą niespodziankę. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę szczelną defensywę obu zespołów. W ciągu rozegranych przez nich 10 spotkań Włosi wyjmowali piłkę z własnej siatki czterokrotnie, natomiast Belgowie o jeden raz mniej. Osoby typujące zakłady bukmacherskie wysoko plasują Francję oraz Portugalię. Obie drużyny spotkały się cztery lata temu w finale poprzedniej edycji turnieju. Wówczas Portugalia okazała się lepsza. Przez eliminacje lepiej przeszli Francuzi, niemniej jednak nie należy skreślać szans drużyny z Półwyspu Iberyjskiego. W końcu niewiele osób upatrywało szansy w 2016 roku na sukces Portugalczyków.

Typy na Euro 2021 dotyczące Reprezentacji Polski

Wśród kalkulacji dotyczących Mistrzostw Europy często przejawia się temat naszej kadry narodowej. Oczekiwania względem drużyny Jerzego Brzęczka są ogromne. W końcu znakomita dyspozycja na poprzednim turnieju, w którym zaszliśmy do ćwierćfinału, zachęciła miliony Polaków do kibicowania. Niemniej jednak była to zupełnie inna drużyna niż obecnie. Selekcjonerem wówczas był Adam Nawałka, nasi czołowi zawodnicy byli na innych etapach swoich karier. To wszystko zaowocowało sukcesem, który przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć się w finałowej czwórce. Czy obecna reprezentacja jest w stanie powtórzyć ten sukces? Zdania na ten temat są podzielone. Spora część typujących zastanawia się, czy uda nam się wyjść z fazy grupowej. Euro 2021 wszystkie typy zweryfikuje, niemniej jednak życzymy naszym piłkarzom udanych występów i formy na najwyższym poziomie. Trzeba przyznać, że nasza grupa nie należy do najłatwiejszych. Zmierzymy się z Hiszpanią, Szwecją oraz ze zwycięzcą meczu barażowego Irlandia Północna – Słowacja.

Mecze barażowe ostatnią szansą dla niektórych państw na europejski turniej

Wspomniany wcześniej turniej barażowy stanowi dla kilku zespołów ostatnią szansę na pojawienie się na prestiżowej imprezie. Oprócz Irlandii Północnej oraz Słowacji, które walczą o miejsce w grupie z Polską, szansę na przepustkę mają: Gruzja, Macedonia Północna, Węgry, Islandia, Serbia, a także Szkocja. Typy bukmacherskie Euro 2021 obejmują nie tylko  turniej finałowy. Analizie zostały poddane także wymienione drużyny. Wśród bukmacherów największe szanse na awans ma Serbia z kursem 1,62. Serbowie zmierzą się ze Szkocją, która w tym meczu nie jest określana mianem faworyta. Kurs na tę drużynę wynosi 6,10. Pozostałe trzy spotkania zapowiadają się bardzo wyrównane. Zarówno w pojedynku Gruzji z Macedonią Północną, Węgrów z Islandią jak i Irlandii Północnej ze Słowacją kursy są niemal identyczne na poszczególne drużyny. Macedonia Północna, Węgry oraz Irlandia Północna na chwilę obecną z wynikiem 2,70, Islandia – 2,65, Słowacja – 2,85 i Gruzja 2,95.

Emocje gwarantowane do ostatniego spotkania

Choć jeszcze nie zabrzmiał pierwszy gwizdek rozpoczynający turniej najlepszych drużyn z Europy, to możemy być pewni, że  rywalizacja będzie na najwyższym poziomie. Każda reprezentacja jest spragniona sukcesu, szczególnie po niemal rocznej przerwie od piłki spowodowanej rozgrywkami sezonu ligowego oraz panującym koronawirusem. Typy bukmacherskie na Euro 2021 nie stanowią gwarancji sukcesu poszczególnych drużyn. Są one jedynie sugestią bukmacherów dotyczącą szans zespołów. Jeśli chcesz zobaczyć, czy Twoje typowania pokrywają się opiniami ekspertów, to zachęcamy do obserwowania na bieżąco strony etoto.pl.

POLECANE

Banner