fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

UFC Fight Night 221 Typy Bukmacherskie 11.03

UFC Typy Bukmacherskie

UFC Fight Night 221 11.03

Już w najbliższą sobotę wszyscy fani MMA będą mieli kolejną okazję ku temu, aby obejrzeć w oktagonie czołowych zawodników różnych kategorii wagowych. Choć to tylko gala pomocnicza, UFC Fight Night 221 zapowiada się niezwykle interesująco – zwłaszcza walka wieczoru Petr Yan kontra Merab Dvalishvili, a także występ Polaka Łukasza Brzeskiego. Jakie typy na UFC Fight Night 221 wziąć pod uwagę? Już podpowiadamy!

Informacje o gali:

 • Wydarzenie: UFC Fight Night 221
 • Data i godzina: noc z 11 na 12 marca 2023, od 4:00.
 • Walka wieczoru: Petr Yan – Merab Dvalishvili.
 • Transmisja: Polsat Sport.

UFC Fight Night 221: Karta walk

Walka wieczoru

 • Waga kogucia: Petr Yan (16-4-0) – Merab Dvalishvili (15-4-0)

Karta główna

 • Waga ciężka: Alexander Volkov (35-10-0) – Alexandr Romanov (16-1-0)
 • Waga półciężka: Nikita Krylov (29-9-0) – Ryan Spann (21-7-0)
 • Waga piórkowa: Ricardo Ramos (16-4-0) – Austin Lingo (9-1-0)
 • Waga kogucia: Said Nurmagomedov (17-2-0) – Jonathan Martinez (17-4-0)
 • Waga półciężka: Vitor Petrino (7-0-0) – Anton Turkalj (8-1-0)

Karta wstępna

 • Waga ciężka: Łukasz Brzeski (8-2-1) – Karl Williams (7-1-0)
 • Waga kogucia: Raphael Assunção (27-9-0) – Davey Grant (12-6-0)
 • Waga średnia: Sedriques Dumas (7-0-0) – Josh Fremd (9-4-0)
 • Waga kogucia: Mario Bautista (11-2-0) – Guido Cannetti (10-6-0)
 • Waga musza (kobiety): JJ Aldrich (11-5-0) – Ariane Lipski (14-8-0)
 • Waga kogucia: Tony Gravely (23-8-0) – Victor Henry (22-6-0)
 • Waga musza: Tyson Nam (21-12-1) – Bruno Silva (12-5-2)
 • Waga półśrednia: Carlston Harris (17-5-0) – Abubakar Nurmagomedov (17-3-1)

UFC Fight Night 221 – typy bukmacherskie

Na kogo stawiać zakłady bukmacherskie podczas najbliższej gali MMA UFC? Poniżej przeanalizowaliśmy najciekawsze pojedynki z karty głównej oraz występ Polaka. Wszystkie kursy pojawiające się w analizach pochodzą z serwisu ETOTO.

Walka wieczoru – Piotr Jan vs Merab Dvalishvili

W głównej walce wieczoru zobaczymy pojedynek między Petrem Yanem a Merabem Dvalishvilim. Yan jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników wagi koguciej, który jeszcze do niedawna miał na koncie serię 10 wygranych walk z rzędu. Niestety po dwóch przegranych ze Sterlingiem, w tym jednej po nielegalnym uderzeniu kolanem w głowę, znalazł się w trudnej sytuacji i ma teraz sporo do udowodnienia. Od tego czasu Yana pokonał jeszcze Sean O’Malley, a teraz musi się on zmierzyć z Dvalishvilim.

Dvalishvili ma na swoim koncie osiem zwycięstw z rzędu, ale Yan to mocny zawodnik i naszym zdaniem utrzyma przewagę w stójce. Większe doświadczenie i chęć powrotu na szczyt dywizji powinien zapewnić mu zwycięstwo – najpewniej poprzez decyzję sędziowską.

Nasz typ: Wygra Peter Yan (1.38) lub zwycięstwo Yana po decyzji sędziowskiej (2.20). 

Alexander Volkov – Alexandr Romanov

Alexander Volkov to były mistrz Bellatora. Mierzący ponad 2 metry Rosjanin zazwyczaj nie zaskakuje ekscytującymi nokautami, ale jego wytrzymałość i trudność do pokonania w zapasach sprawiają problemy przeciwnikom. Po dwóch porażkach Volkov pokonał Jairzinho Rozenstruika i teraz stanie do walki z Mołdawianinem, Alexandrem Romanovem.

Romanov to piętnasty zawodnik w rankingu wagi ciężkiej, który w ostatniej walce przegrał z Marcinem Tyburą. Mimo porażki otrzymał szansę na zatarcie złego wrażenia. Co ciekawe, kursy bukmacherskie wskazują właśnie jego w roli faworyta. Czy to się sprawdzi? Romanov to dobry zapaśnik i z pewnością będzie czyhał na nogi rywala. Jednak jeśli Volkov narzuci swój rytm, to powinien wygrać ten pojedynek.

Nasz typ: Wygra Alexander Volkov (2.25)

Nikita Krylov – Ryan Spann

W wadze półciężkiej też nie zabraknie emocji. Ryan Spann to zawodnik stawiający na kontrolowany chaos, a przez to kończący walki przed czasem. Popularny „Superman” ma potencjał i może zagrozić Ukraińcowi, ale dużo zależy od przebiegu walki w parterze. Tutaj Krylov wcale nie będzie łatwym przeciwnikiem – zwłaszcza że ma za sobą serię dwóch zwycięstw. Na kogo stawiamy? Mimo kursów faworyzujących Krylova stawiamy na wygraną Amerykanina przez poddanie.

Nasz typ: Wygra Ryan Spann przed czasem (2.90)

Ricardo Ramos – Austin Lingo

Walka Ramos vs. Lingo to zapowiedź prawdziwego widowiska. Ramos, mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w UFC i potrafi pięknie kończyć walki. Lingo natomiast stawia na proste, ale skuteczne rozwiązania. Czy to wystarczy, aby pokonać Brazylijczyka? Naszym zdaniem to Ramos wyjdzie do oktagonu w roli faworyta i wygra z Amerykaninem przed czasem.

Nasz typ: Wygra Ricardo Ramos (1.27)

Łukasz Brzeski – Karl Williams: kto wygra?

Praktycznie w ostatniej chwili Łukasz Brzeski poinformował kibiców o tym, że wystąpi na najbliższej gali UFC Fight Night 221. Jego przeciwnikiem będzie Karl Williams – 32-latek mierzący 191 centymetrów z zasięgiem ramion wynoszącym 201 cm. Co musimy o nim wiedzieć? Przede wszystkim to, że ma za sobą serię czterech wygranych walk, z których trzy kończyły się decyzją sędziowską.

Łukasz Brzeski wychodzi do oktagonu po zeszłorocznej porażce z Martinem Budayem. Co prawda była to niejednogłośna decyzja, ale niestety zostawiła trwały ślad na rekordzie Łukasza. Jak szanse Polaka oceniają bukmacherzy? Gdy weźmiemy pod uwagę kursy, to okaże się, ze „The Bull” stawiany jest w roli underdoga, a oddsmakerzy proponują w jego przypadku kurs 2.75. Wygraną Amerykanina wyceniono na 1.45

W naszej ocenie to jedna z ciekawszych propozycji z karty walk nadchodzącej gali. Williams prezentuje się dobrze w statystykach, ale trzeba przyznać, że walczył ze słabszymi zawodnikami. Dlatego też stawiamy na to, że doświadczenie Łukasza pozwoli mu wygrać.

Nasz typ: Wygra Łukasz Brzeski z kursem 2.75.

UFC Fight Night: Yan vs Dvalishvili: Gdzie oglądać?

Tradycyjnie kolejną już galę UFC transmitować będzie Polsat Sport. Relacja na żywo powinna rozpocząć się około godziny 4:00 w nocy z 11 na 12 marca. Transmisję online, a w tym pełną kartę walk można obejrzeć na platformie UFC Fight Pass.