fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Walka do końca i remis Polski z Hiszpanią – EURO 2020

Remis niczym wygrana? Chyba tak można określić finał sobotniego meczu Polska-Hiszpania, który zakończył się wynikiem 1:1. Właśnie dzięki temu rezultatowi odżyły nadzieje naszej reprezentacji na wyjście z grupy, które zostaną zweryfikowane podczas środowego spotkania ze Szwecją.

Mecz Polska-Hiszpania, czyli wyszarpany remis

Aby utrzymać nadzieje na wyjście z grupy podczas Euro 2020, polska reprezentacja musiała albo zremisować, albo wygrać mecz z Hiszpanią. Choć szanse na wygraną Polaków były raczej niewielkie, to remis zdawał się być w naszym zasięgu. Finalnie, pomimo dominacji rywali oraz gola Alvaro Moraty, Polacy doprowadzili do wyrównania, dzięki bramce Roberta Lewandowskiego.

Nieskuteczni Hiszpanie

Remis 1:1 z pewnością można uznać za sukces, zwłaszcza że to nasi rywale byli drużyną faworyzowaną. Ich przewagę było widać również na boisku, bowiem to podopieczni Luisa Enrique mieli 11 sytuacji bramkowych (5 Polaków), a także tradycyjnie dominowali jeśli chodzi o posiadanie piłki (69 proc. do 31). Nie potrafili jednak przekuć okazji na gole i dlatego też finalnie mecz skończył się wynikiem 1:1. 

Szansa na wyjście z grupy po meczu Polska-Hiszpania

Dla Polaków oznacza to utrzymanie nadziei na wyjście z grupy, które zostaną zweryfikowane podczas spotkania ze Szwecją. To ostatnie odbędzie się już 23 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie w Sankt Petersburgu. Kogo faworyzują w tym przypadku zakłady sportowe? Reprezentację Szwecji, która obecnie zajmuje pierwszą pozycję w grupie E.


W ETOTO możecie obstawiać wyniki wszystkich meczów na EURO 2020 (2021) – Zakłady bukmacherskie EURO 2020.

POLECANE

 Banner