fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Warta Poznań w Sezonie 2023/2024 – Skład, Historia i Przewidywania

Warta Poznań to jeden z czołowych polskich klubów piłkarskich, który od wielu lat występuje w ekstraklasie. Sezon 2023/2024 zapowiada się interesująco dla tego klubu, a kibice niecierpliwie oczekują na kolejne emocje, nowe transfery i osiągnięcia.

Skład na Sezon 2023/2024

Bramkarze:

 1. Adrian Lis
 2. Jedrzej Grobelny
 3. Patryk Prange
 4. Mateusz Kustosz

Obrońcy:

 1. Dimitrios Stavropoulos
 2. Dawid Szymonowicz
 3. Wiktor Plesnierowicz
 4. Kacper Przybylko
 5. Filip Jakubowski
 6. Mateusz Lechowicz

Pomocnicy:

 1. Maciej Zurawski
 2. Niilo Mäenpää
 3. Mateusz Kupczak
 4. Michal Kopczynski
 5. Jakub Paszkowski
 6. Szymon Sarbinowski
 7. Jedrzej Hanuszczak
 8. Jakub Bartkowski
 9. Filip Borowski
 10. Szymon Soinski
 11. Igor Stanczak
 12. Konrad Matuszewski
 13. Jakub Kielb
 14. Volodymyr Kostevych
 15. Jakub Wajman
 16. Kajetan Szmyt
 17. Miguel Luís
 18. Stefan Savic
 19. Maksymilian Lisowski

Napastnicy:

 1. Adam Zrelak
 2. Dario Vizinger
 3. Wiktor Kaminski
 4. Marcin Szeibe

Historia Warty Poznań

Warta Poznań ma bogatą historię w polskim futbolu. Klub został założony w 1912 roku i od tamtej pory zdobył liczne trofea, a także wielokrotnie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. W przeszłości klub miał swoje wzloty i upadki, ale zawsze pozostawał jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce.

Przewidywania na Sezon 2023/2024

Przed sezonem 2023/2024 Warta Poznań została uznana za jednego z głównych kandydatów do awansu do czołowej czwórki ligi, a co za tym idzie, do walki o miejsce w europejskich pucharach. Mocny skład, dobra forma w okresie przygotowawczym oraz wzmocnienia kadrowe stanowią mocne argumenty na rzecz tego zespołu.

Jednak rywalizacja w ekstraklasie jest zawsze nieprzewidywalna, a wiele klubów będzie dążyć do podobnych celów. Warta Poznań będzie musiała wykazać się spójnością w grze, skutecznością w ofensywie i solidnością w obronie, aby osiągnąć sukces w najbliższym sezonie.

Skarb Kibica

Dla kibiców Warty Poznań, sezon 2023/2024 obiecuje wiele ekscytujących chwil. Zespołowi będą kibicować na każdym kroku, wspierając ich w dążeniu do zwycięstw. Frekwencja na stadionie będzie kluczowa dla zmotywowania zawodników i sprawienia, że będą dawali z siebie wszystko na boisku.

Podsumowanie

Sezon 2023/2024 zapowiada się obiecująco dla Warty Poznań. Klub ma solidny skład, w tym doświadczonych liderów i obiecujących młodych talentów. Przewiduje się, że będą oni walczyli o awans do czołówki ekstraklasy. Kibice mogą spodziewać się emocji na stadionie i wsparcia dla swojej drużyny, co stworzy wspaniałą atmosferę podczas wszystkich meczów.

Będzie to z pewnością ciekawy sezon, a Warta Poznań z pewnością będzie dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników i zadowolenia swoich oddanych kibiców.

POLECANE

Banner