fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Widzew Łódź – Ruch Chorzów Typy, Kursy, Zakłady 18.11.2023

W niedzielę, 18 listopada, zapowiada się pasjonujący mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Ruchem Chorzów. Obie drużyny zamierzają zdobyć cenne trzy punkty i poprawić swoją pozycję w Ekstraklasie. Widzew Łódź, będący gospodarzem tego starcia, jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, podczas gdy Ruch Chorzów od wielu lat dostarcza kibicom wiele emocji. Przedstawmy więc analizę drużyn oraz statystyki, które pomogą nam w dokonaniu przewidywań dotyczących tego meczu.

Analiza drużyn

Widzew Łódź

Widzew Łódź ma niewątpliwie solidny sezon w tej chwili. Zajmuje 14. miejsce w tabeli, z 4 zwycięstwami, 4 porażkami i 6 remisami w 14 meczach. Ich najbardziej wartościowym zawodnikiem jest Pawłowski Bartłomiej, który do tej pory zdobył 3 bramki. Mato Milos jest liderem w liczbie asyst dla Widzewa z 2. Zespół ma również zadowalający bilans goli – strzelili 16 bramek, ale i stracili 19. W ostatnim meczu zremisowali 1:1 z Zagłębiem Lubin. Widzew Łódź jest znany z kontuzji u niektórych kluczowych zawodników, ale wciąż potrafią zaprezentować dobrą grę.

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów musi podjąć większe wysiłki, aby poprawić swoją pozycję w tabeli. Aktualnie zajmują 17. miejsce zaledwie na 1 zwycięstwo, 6 porażek i 7 remisów w 14 meczach. Ich najlepszym strzelcem jest Szczepan Daniel z 4 bramkami, a Starzyński Filip zanotował 1 asystę. Ruch Chorzów ma również znacznie gorszy bilans bramek niż Widzew, strzelili tylko 13 bramek, ale zostali pokonani 24 razy. Ostatnio zremisowali 0:0 z Radomiakiem Radom. W obliczu słabszych wyników w tej fazie sezonu, Ruch musi zdobyć punkty, aby uniknąć spadku z ligi.

Statystyki przedmeczowe

Kiedy przyjrzymy się statystykom obu drużyn, możemy dostrzec pewne interesujące fakty. Widzew Łódź ma przewagę w posiadaniu piłki, utrzymując średnią posiadania na poziomie 51.6%. Ruch Chorzów z kolei ma niższą wartość – 43.8%. W strzałach celnych widzimy niewielką przewagę Widzewa, którzy mają uderzenia celne na poziomie 3.4 na mecz, w porównaniu do 3.0 strzałów celnych Ruchu Chorzów. Jednak Ruch ma więcej strzałów niecelnych (3.9) niż Widzew (4.1). Również liczba rzutów rożnych jest większa w przypadku Widzewa Łódź – 5.4 w porównaniu do 3.8 Ruchu Chorzów. W kwestii kartek, obie drużyny są na podobnym poziomie, otrzymując średnio 2.5 żółtych kartek na mecz.

Widzew Łódź – Ruch Chorzów: typy bukmacherskie

Prognozowany przebieg meczu

Analizując statystyki i aktualną formę obu drużyn, możemy oczekiwać wyrównanej rywalizacji. Widzew Łódź ma lepszą pozycję w tabeli i ku zaskoczeniu wielu, są w dobrej formie. Ruch Chorzów natomiast musi zacząć zdobywać punkty, jeśli chcą uniknąć spadku.

Najbardziej prawdopodobne wyniki meczu Widzew – Ruch

Na podstawie analizy danych i kursów bukmacherskich dostępnych na ETOTO, możemy przedstawić kilka najbardziej prawdopodobnych wyników tego meczu:

  • Klub 1 Wygrywa (Remis = zwrot) – Jest to opcja, którą wielu typerów uważa za najbardziej prawdopodobną. Kurs na to zdarzenie wynosi 2.00.
  • Klub 2 +0.50 (AH) – To kolejny typ, który zyskuje na popularności, biorąc pod uwagę słabszą formę Ruchu Chorzów. Kurs na ten typ to 3.77.
  • Powyżej 2.5 Gola – Statystyki obu drużyn sugerują, że możemy spodziewać się meczu z kilkoma bramkami. Kurs na powyżej 2.5 gola to 1.7.

Prognozy i strategie zakładów

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces w zakładach na ten mecz, warto wziąć pod uwagę kilka strategii:

  • Podwójna Szansa – Jeśli nie jesteś pewien wyniku, opcja podwójnej szansy (1X, 12, X2) może być dla Ciebie. Kurs na 1X wynosi 1.28, na 12 – 1.30, a na X2 -1.82.
  • Zakłady na Strzelców – Znasz formę poszczególnych graczy? Warto zastanowić się nad zakładem na strzelca bramki. Obaj najlepsi strzelcy obu drużyn są w pełni gotowi do gry. Możesz obstawiać, czy Pawłowski Bartłomiej z Widzewa Łódź lub Szczepan Daniel z Ruchu Chorzów zdobędzie bramkę w tym meczu. Kurs na te zakłady może się różnić, ale ETOTO oferuje atrakcyjne kursy dla obu opcji.
  • Handicap Azjatycki – Jeśli uważasz, że jedna z drużyn jest znacznie silniejsza, handicap azjatycki może być dobrym wyborem. Również ETOTO oferuje różne kursy na takie zakłady.

Jak typować mecz Widzew Łódź – Ruch Chorzów?

Podsumowując, zakłady bukmacherskie na mecz Widzew Łódź – Ruch Chorzów prezentują kilka interesujących opcji. Większość typerów i analityków sportowych skłania się ku przewadze Widzewa Łódź, biorąc pod uwagę ich lepsze statystyki i solidną formę w ostatnich meczach.

 

 

Adrian Jędrzejczyk

Adrian Jędrzejczyk

Content & SEO Specialist w ETOTO. Nie tylko fan sportu, ale też copywriter z wieloletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich.