fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Włochy – Anglia Typy 23.03

Włochy – Anglia 23.03

W najbliższy czwartek rozpoczynają się eliminacje do Euro 2024, a już pierwszego dnia czeka nas prawdziwy piłkarki hit: mecz Włochy – Anglia. Kto wygra szlagier grupy C? Sprawdź naszą analizę przedmeczową i typy bukmacherskie z wysokimi kursami!

Włochy – Anglia: najważniejsze informacje o meczu

 • Data i godzina spotkania: 23.03.2023 20:45
 • Typ rozgrywek: Eliminacje Euro 2024 (grupa C)
 • Wygra reprezentacja Włoch: 2.75
 • Remis: 3.15
 • Wygra reprezentacji Anglii: 2.55
 • Transmisja: TVP Sport

Na stadionie Diego Maradony w Neapolu reprezentacja Włoch podejmie „Synów Albionu” już 23 marca. Na pewno czeka nas niezwykle emocjonujący mecz, gdyż obie drużyny mają sporo do udowodnienia. Warto jednak podkreślić, że to jedno z tych spotkań, w których wyjątkowo ciężko wskazać faworyta. Na kogo zatem stawiać zakłady? Poniżej znajdziesz nasze typy bukmacherskie!

Reprezentacja Włoch, czyli obrońcy tytułu

O ile wszyscy fani piłki nożnej do niedawna żyli Mistrzostwami Świata, to Włosi z pewnością nawet nie chcieli o nich słyszeć. „Azzurri” nie zakwalifikowali się do Kataru i teraz z pewnością będą chcieli udowodnić, że wciąż są znaczącą marką na arenie międzynarodowej. Grupa C z Ukrainą, Macedonią Północną i Maltą nie należy do najłatwiejszych, natomiast Włosi powinni bez większego problemu do Euro się zakwalifikować.

Ostatnie mecze Włochów miały miejsce w listopadzie zeszłego roku, kiedy to wygrali z Albanią (1:3) i przegrali z Austrią (2:0) w dwóch meczach towarzyskich. Jak prezentowali się „Azzurri”? Obawy może budzić spora niekonsekwencja w grze. Mimo dobrej obrony i finezyjnych ataków potrafią przegrywać z potencjalnie słabszymi drużynami.

Reprezentacja Anglii – czy to wciąż kandydat na mistrza?

Anglicy byli jednymi z faworytów do zwycięstwa w zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata, natomiast odpadli już w ćwierćfinale po porażce z Francją. Anglicy jednak wyjdą na murawę w Neapolu wspominając głównie poprzednie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W finale poprzedniego Euro spotkali się właśnie z reprezentacją Włoch, a mecz ten przegrali po serii rzutów karnych.

Jak „Synowie Albionu” radzili sobie w ostatnich meczach? Przed porażką z Francją reprezentacja Anglii miała za sobą pięć meczów bez porażki, a w tym remis 3:3 z Niemcami. Mimo iż większość przeciwników nie należała do światowej czołówki, to drużynie Garetha nie można odmówić solidnej gry, która nie tylko się podoba, ale i jest skuteczna. Czy szykują się jakieś zmiany w składzie? Wszystko wskazuje na to, że Southgate postawi na sprawdzonych już podczas Mistrzostw Świata zawodników.

Włochy – Anglia: H2H

Jak na dwie uznane reprezentacje przystało, historia meczów bezpośrednich Włoch i Anglii jest niezwykle bogata. Kto był górą w ostatnich latach? Przede wszystkim należy podkreślić, że spotkania obu reprezentacji zawsze są wyjątkowo wyrównane. Potwierdza to fakt, iż w ostatnich meczach suma bramek zazwyczaj nie przekraczała dwóch goli.

Włochy – Anglia: Ostatnie wspólne mecze

 • Włochy 1:0 Anglia (23.09.2023, Liga Narodów)
 • Anglia 0:0 Włochy (11.06.2022, Liga Narodów)
 • Włochy 2:1 (PEN) Anglia (11.07.2021, EURO)
 • Anglia 1:1 Włochy (27.03.2018, mecz towarzyski)
 • Włochy 1:1 Anglia (31.03.2015, mecz towarzyski)

Kursy bukmacherskie na mecz Włochy – Anglia

Wyrównane szanse obu reprezentacji potwierdzają kursy bukmacherskie. Zwycięstwo gospodarzy wyceniono w ETOTO na 2.75, a kurs dla gości wynosi niewiele mniej – 2.55. Warto też spojrzeć na propozycję dotyczącą remisu. Typ na podział punktów daje nam kurs 3.15, co jest wyjątkowo ciekawą propozycją, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę poprzednie spotkania.

Włochy – Anglia: Typy bukmacherskie

Jak obstawiać tak wyrównany mecz? Pierwszą z propozycji będzie remis z kursem 3.15. Z jednej strony to Włosi w poprzednich meczach byli górą, ale to Anglia lepiej radziła sobie w Mistrzostwach Świata. Ich wspólne spotkania na tyle często kończyły się podziałem punktów, że i tym razem spodziewamy się takiego wyniku.

 • Nasz typ: Remis (3.15)

Jeśli zamiast typowania remisu wolisz zdarzenia na bramki, to w pierwszej kolejności powinieneś wziąć pod uwagę zakład na sumę bramek poniżej 2.5. Z takimi wynikami kończy się wszystkie ostatnie mecze Włochy – Anglia, a więcej niż dwa gole drużyny strzeliły ostatnio w 2014 roku.

 • Nasz typ na sumę bramek: Poniżej 2.5 (1.62)