fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zagłębie Lubin 2023/24: Skład, Historia, Przewidywania, Skarb Kibica Ekstraklasy

Zagłębie Lubin, klub piłkarski z Polskiej Ekstraklasy, w sezonie 2023/24 przystępuje do rozgrywek z nadzieją na poprawę swojej pozycji w lidze. Po słabszych wynikach w poprzednich sezonach, drużyna podjęła kroki, aby wzmocnić skład i zapewnić sobie lepsze perspektywy w walce o mistrzostwo. Przewodniczący klubu, prezes i trener, Waldemar Fornalik, przygotowali zespół na nowy sezon, który ma wzmocnić potencjał „Miedziowych”.

Skład Zagłębia Lubin na sezon 2023/24

Bramkarze:

 1. Sokratis Dioudis
 2. Jasmin Buric
 3. Szymon Weirauch
 4. Michal Matys

Obrońcy:

 1. Aleks Lawniczak
 2. Kamil Kruk
 3. Jaroslaw Jach
 4. Michal Nalepa
 5. Bartosz Kopacz
 6. Kamil Sobczak
 7. Kacper Lepczynski
 8. Igor Orlikowski
 9. Luís Mata
 10. Guram Giorbelidze
 11. Mikkel Kirkeskov
 12. Bartlomiej Kludka
 13. Mateusz Grzybek
 14. Arkadiusz Wozniak
 15. Jakub Kolan

Pomocnicy:

 1. Damian Dabrowski
 2. Tomasz Makowski
 3. Marko Poletanovic
 4. Daniel Dudzinski
 5. Filip Kocaba
 6. Cyprian Popielec
 7. Kacper Terlecki
 8. Sergiy Buletsa
 9. Tomasz Pienko
 10. Adam Ratajczyk
 11. Marek Mroz
 12. Kacper Masiak

Napastnicy:

 1. Damjan Bohar
 2. Patryk Kusztal
 3. Kacper Chodyna
 4. Tornike Gaprindashvili
 5. Juan Muñoz
 6. Dawid Kurminowski
 7. Rafal Adamski
 8. Oliwier Slawinski

Historia klubu i sukcesy

Zagłębie Lubin to klub z bogatą historią i długimi tradycjami w polskim futbolu. Został założony w 1945 roku i od tamtego czasu odnosił wiele sukcesów na krajowym podwórku. Największe osiągnięcia klubu to zdobycie Pucharu Polski w sezonach 2000/01 i 2003/04 oraz wywalczenie wicemistrzostwa Polskiej Ekstraklasy w sezonie 2006/07.

Przewidywania na sezon 2023/24

Przed rozpoczęciem sezonu 2023/24, oczekiwania wobec Zagłębia Lubin są wysokie. Klub dokonał znaczących wzmocnień składu, co budzi nadzieję na powrót do walki o czołowe pozycje w Ekstraklasie. Wprowadzenie Waldemara Fornalika na stanowisko trenera może przynieść korzyści zespołowi, zwłaszcza w kontekście jego doświadczenia i sukcesów w poprzednich klubach.

Jednak konkurencja w polskiej lidze jest zawsze bardzo silna, a wiele drużyn walczy o najwyższe cele. Kluczowym celem dla Zagłębia Lubin w sezonie 2023/24 będzie osiągnięcie stabilizacji w grze, awans w tabeli oraz możliwie jak najlepszy wynik w Pucharze Polski.

Przygotowania drużyny przed sezonem

Zagłębie Lubin rozpoczęło przygotowania do sezonu 2023/24 20 czerwca, po zakończeniu letnich wakacji. Klub planował rozegranie pięciu meczów kontrolnych, aby nowi zawodnicy oraz młodzi adepci z Akademii mieli szansę zaprezentować się z jak najlepszej strony. W pierwszym meczu sparingowym, który odbył się 24 czerwca przeciwko Miedzii Legnica, Zagłębie zremisowało 1:1, a bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Kruk.

Podsumowując, sezon 2023/24 będzie dla Zagłębia Lubin szansą na odbudowę i walkę o lepsze miejsce w Ekstraklasie. Kibice drużyny czekają z niecierpliwością na początek zmagań i liczą na wsparcie „Miedziowych” w drodze do osiągnięcia sukcesów.

POLECANE

Banner