Zakłady bukmacherskie, a kryptowaluty – obstawianie w bitcoinach

Zakłady bukmacherskie, a kryptowaluty – obstawianie w bitcoinach

20 września 2020 Jak grać? ,

Popularność kryptowalut z każdym kolejnym miesiącem jest coraz większa. Zainteresowanie bitcoinami wciąż rośnie, co dostrzec można również w zakładach bukmacherskich. Kryptowaluty znalazły grupę fanów również w tym obszarze. Obstawianie w bitcoinach zapewnia anonimowość, szybkość wypłat, a także atrakcyjne rabaty na start. Jednocześnie jednak trzeba mieć na uwadze duże zróżnicowanie marży w zakładach i niestabilność kursu. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o bitcoinach w zakładach bukmacherskich?

Standardowi bitcoinowi bukmacherzy

W przypadku klasycznych zakładów bukmacherskich możemy dokonywać wpłat znanymi, powszechnie stosowanymi metodami. Wraz z rozwojem kryptowalut zaczęto w niektórych z nich podejmować próby również wpłat i wypłat w bitcoinach. Okazało się, że jest to opcja, z której chętnie korzysta wielu graczy. Warto jednak wiedzieć, że kryptowaluty w zakładach bukmacherskich są najbardziej rozpowszechnione obecnie na rynku amerykańskim. W Europie wiarygodność bukmacherów ukierunkowanych na rynek kryptowalutowy jest bardzo często podważana. Chcąc, by obstawianie w bitcoinach było bezpieczne też w naszym kraju, należy bardzo dokładnie sprawdzić bukmachera, u którego gramy.

Co powinno wzbudzać niepewność w przypadku kryptowalut w zakładach bukmacherskich? Wiele z nich działa jak „wolni strzelcy”. Okazuje się o to, że nie posiadają licencji, zatem nie mogą w żaden sposób potwierdzić swojej wiarygodności i bezpieczeństwa transakcji. W trakcie rejestracji użytkownik nie jest proszony o podanie swoich podstawowych danych, jak imię czy adres zamieszkania. W zupełności wystarcza adres e-mail.

Nie oznacza to jednak, że obstawianie w bitcoinach w Polsce nie może być bezpieczne. Zanim jednak podejmiemy się podobnej próby w wybranym przez nas zakładzie bukmacherskim, należy dokładnie zapoznać się z zasadami współpracy, gry i weryfikacji użytkownika. Duże znaczenie mają również licencje i monitorowanie przez SBR. Gry podejmujemy się zawsze w godnym zaufania, sprawdzonym, prowadzącym szczegółowy proces rejestracji i weryfikacji użytkownika zakładzie.

Bitcoiny a bukmacherka. Poznaj zalety i wady

Kryptowaluty w zakładach bukmacherskich wzbudzają zainteresowanie, na co wpływ mają m.in. bonusy startowe. W ten sposób bukmacherzy zachęcają graczy do spróbowania czegoś nowego. Ponadto bardzo często brak jest jakiejkolwiek weryfikacji gracza, który dzięki temu jest całkiem anonimowy. Dla niektórych użytkowników może okazać się to dużą zaletą. Za depozyty i wpłaty bywają niskie lub zerowe opłaty, szybkość wpłat i wypłat potrafi pozytywnie zaskoczyć. Zależność bitcoinów a zakładów bukmacherskich to również brak restrykcji narodowościowych i geograficznych. Niektóre zakłady są też monitorowane przez SBR.

Kryptowaluty w zakładach bukmacherskichmają jednak swoje wady, wśród których jest przede wszystkim brak kontroli przez komisję do spraw hazardu lub jest ona zbyt mała. Kryptowaluty charakteryzują się niestabilnym kursem. Może dojść nawet do 20% spadku bitcoina wyrażonego w złotówkach w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Czasami kurs jednak wzrasta, więc niektórzy są zdania, że ryzyko się opłaca. Ponadto gracze muszą być świadomi dużego zróżnicowania marży w zakładach. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie zakładu przed dużymi wahaniami kursów. Wynika to z jeszcze wciąż małego zainteresowania w stosunku do innych metod wpłat. 

Wypłaty i wpłaty. Proces krok po kroku

Zastanawiasz się, jak wygląda proces wpłat i wypłat w przypadku bitcoinów w zakładach bukmacherskich?

Najpierw musisz założyć konto w wybranym zakładzie. Możesz zdecydować się na weryfikację tożsamości, ale zazwyczaj nie jest to konieczne, jednak wówczas mogą pojawić się limity i ograniczenia. Musisz również posiadać konto na giełdzie Binance. Z jej poziomu dokonujesz zakupu bitcoinów. Tam też wykonujesz przelew na adres bitcoinowy swojego bukmachera. Po kilkunastu minutach będziesz miał już środki na koncie. Wypłaty z kolei wykonujesz już ze strony zakładu bukmacherskiego.

Obstawianie w bitcoinach może okazać się korzystne dla osób, którym zależy na anonimowości, a także dla tych, którym nie są już obce kryptowaluty.

Leave a Reply

%d bloggers like this: