Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2021 - Blog ETOTO
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2021 – wyniki Polaków

Polska przegrała niezwykle emocjonujące, półfinałowe spotkanie Mistrzostw Europy ze Słowenią wynikiem 25:17, 30:32, 16:25, 35:37. Pewną osłodę stanowił jednak niedzielny mecz o 3. miejsce, który Polska wygrała z Serbią 3:0. Przedstawiamy pozostałe wyniki ME w siatkówce mężczyzn oraz drogę naszej drużyny w tym turnieju.

Mistrzostwa Europy w siatkówce – skrót spotkania ze Słowenią

Spotkanie rozpoczęło się od wygranego pierwszego seta przez Polaków i to pewnym wynikiem do 17 punktów. Drugi set okazał się być zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak po grze na przewagi to siatkarze ze Słowenii rozstrzygnęli tę partię gry i wyrównali wynik spotkania.

Przegrana podłamała jednak naszą drużynę, która niestety oddała inicjatywę rywalom. Trzeci set zakończył się więc wynikiem 16:25 dla Słoweńców, którzy tym samym wyszli na prowadzenie.

Prawdziwym dreszczowcem okazał się natomiast czwarty set. Polacy mieli szansę na jego wygraną, choć rywale doprowadzili do przewagi. Ataki były kilkukrotnie weryfikowane, jednak Słoweńcy finalnie dopięli swego, triumfując wynikiem 37:35 nad Polakami. Tym samym Polacy na Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn zagrali nie o finał, a spotkanie o 3. miejsce z Serbią.

Droga Polaków do półfinału, czyli wyniki ME w siatkówce mężczyzn

Polacy w fazie grupowej ME nie odnieśli ani jednej porażki. Na tym etapie rywalizacji pokonali takie drużyny jak:

• Portugalia (wygrana 3:1),
  • Serbia (wygrana 3:2),
  • Grecja (wygrana 3:1),
  • Belgia (wygrana 3:0),
  • Ukraina (wygrana 3:0).

Dzięki temu zgromadzili na swoim koncie komplet 14 punktów

W kolejnym spotkaniu polscy siatkarze trafili na Finlandię, którą również pokonali pewnym zwycięstwem 3:0 i tym samym awansowali do ćwierćfinału. W ćwierćfinale zmierzyli się natomiast z Rosją i tutaj także zwyciężyli 3:0. W półfinale na ich drodze stanęła właśnie Słowenia, z którą nasi siatkarze przegrali 1:3.

Walka o 3 miejsce w turnieju to natomiast stosunkowo gładka potyczka z Serbią oraz zwycięstwo 3:0. Tym samym Polska drużyna siatkarska po raz kolejny uzyskała naprawdę doskonały wynik w grze na wysokim szczeblu.