fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy PSG wygrało Ligę Mistrzów?

PSG (Paris Saint-Germain) to jeden z największych francuskich klubów piłkarskich, z siedzibą w Paryżu. Zespół ten, pomimo krótkiej historii, zdążył już osiągnąć wiele sukcesów w europejskiej piłce nożnej. W odpowiedzi na zapytanie „ile razy PSG wygrało Ligę Mistrzów?” należy jednak stwierdzić, że w tej prestiżowej imprezie klub z Paryża jeszcze nie sięgnął po zwycięstwo.

Historia PSG

Paris Saint-Germain został założony w 1970 roku, lecz już po zaledwie kilku latach od debiutu w pierwszej lidze francuskiej klub zaczął zyskiwać na znaczeniu. W 1986 roku PSG zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Francji, a w kolejnych latach klub coraz częściej pojawiał się w czołówkach rozgrywek. W 2011 roku do klubu dołączył katarski inwestor, co zaowocowało gigantycznymi inwestycjami finansowymi, a w efekcie – pozyskaniem wielu gwiazd światowej piłki nożnej. PSG stało się jednym z najbogatszych klubów na świecie, co pozwoliło mu osiągać coraz większe sukcesy.

Liga Mistrzów

Mimo wielu wspaniałych osiągnięć, PSG wciąż nie zdobyło najważniejszego klubowego trofeum w europejskiej piłce nożnej – Ligi Mistrzów. Zespół ten wielokrotnie brał udział w tych rozgrywkach, ale dotychczas nie udało mu się sięgnąć po tytuł. PSG po raz pierwszy zagrało w Lidze Mistrzów w sezonie 1994/1995. Wtedy to klub dotarł do półfinału, gdzie uległ AC Milan. W kolejnych latach PSG wielokrotnie dochodziło do ćwierćfinału lub półfinału tych rozgrywek, ale nigdy nie udało mu się osiągnąć finału.

PSG w Lidze Mistrzów w ostatnich latach

W ostatnich latach PSG kontynuowało swoją walkę o najważniejsze trofeum klubowe w Europie. W sezonie 2019/2020 klub dotarł do finału tych rozgrywek, ale przegrał w nim z Bayernem Monachium. Rok później PSG nie zdołało awansować nawet do półfinału, odpadając w ćwierćfinale z Manchesterem City. W sezonie 2021/2022 klub dotarł do półfinału, ale ponownie przegrał, tym razem z Realem Madryt.

Podsumowanie

PSG to klub z wielkimi ambicjami i gigantycznymi środkami finansowymi, który od kilku lat walczy o zwycięstwo w Europejskich pucharach.