fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Deszcz Przesuwa Finał WTA Finals 2023: Kiedy zagra Iga Świątek?

Niespodziewane zmiany w harmonogramie turnieju WTA Finals 2023 w Cancun spowodowane opadami deszczu. Jak wpłynęły one na rozgrywki i kiedy odbędzie się finał?

Nieoczekiwane Zmiany w Harmonogramie

Opady deszczu w ostatniej chwili zmieniły plany organizatorów prestiżowego turnieju tenisowego WTA Finals 2023. Zamiast w niedzielę, decydujące spotkania zostaną rozegrane później, co stanowi niestety potwierdzenie obaw dotyczących opóźnień.

Sytuacja w Turnieju Mistrzyń

W sobotę, w meksykańskim Cancun, udało się wyłonić tylko jedną finalistkę – Amerykankę Jessicę Pegulę. W swoim meczu pokonała ona Coco Gauff wynikiem 6:2, 6:1. Drugi półfinał, w którym zmagały się Iga Świątek i Aryna Sabalenka, został przerwany z powodu niekorzystnej pogody przy wyniku 2:1 i 30-30 dla polskiej tenisistki.

Organizatorzy szybko zareagowali, planując dokończenie meczu półfinałowego Świątek z Sabalenką w niedzielę. Jednakże, w najnowszym harmonogramie zabrakło miejsca na finał singla.

Ostateczne Decyzje i Komunikaty

WTA oficjalnie ogłosiła, że finał turnieju odbędzie się w poniedziałek. Komunikat na platformie X (dawniej Twitter) informuje o przedłużeniu trwania turnieju do 6 listopada. Na oficjalnej stronie federacji już pojawiła się godzina rozpoczęcia finału w poniedziałek o 22:30 czasu polskiego, gdzie zmierzą się Pegula i zwyciężczyni meczu Świątek-Sabalenka.

Adrian Jędrzejczyk

Adrian Jędrzejczyk

Content & SEO Specialist w ETOTO. Nie tylko fan sportu, ale też copywriter z wieloletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich.