fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Euro 2020: Polska – Szwecja

Już w środę 23 czerwca o godzinie 18:00 Polska zmierzy się z reprezentacją Szwecji. Mecz o honor w praktyce ma być meczem o wszystko, który zadecyduje albo o wyjściu z grupy, albo o ostatecznej porażce biało-czerwonych na Euro 2020. Sprawdź, gdzie oglądać rywalizację oraz jakie szanse na zwycięstwo ma nasza reprezentacja.

Mecz Polska-Szwecja, czyli rywalizacja o wszystko

Po niespodziewanej przegranej ze Słowacją oraz remisie z Hiszpanią, Polska znajduje się aktualnie na ostatnim miejscu w grupie E z zaledwie jednym punktem. Co ciekawe to właśnie reprezentacja Szwecji, czyli nasz najbliższy rywal, zajmuje pierwszą pozycję z czterema punktami. Nie tylko to sprawia, że przed drużyną Paulo Sousy naprawdę trudna walka. Polacy ostatnie zwycięstwo ze Szwedami odnieśli w roku 1991, w towarzyskim spotkaniu w Gdyni. Mimo to trudno wyrokować bowiem drużyny nie mierzyły się ze sobą aż od 17 lat. Jednak w roku 2004 to właśnie nasi rywale zwyciężyli 3:1 w Sztokholmie, choć w spotkaniu towarzyskim. Jak będzie tym razem?

Potyczka w ekstremalnych warunkach

Pikanterii rywalizacji mają dodawać iście piekielne warunki panujące na murawie. Spotkanie zostanie rozegrane w Sankt Petersburgu, a pomimo wieczornej godziny rozgrywek, termometry mają wskazywać na temperaturę pomiędzy 32 a 33 stopnie Celsjusza. Czy podopieczni Paulo Sousy są przygotowani, aby sprostać takim warunkom?

Polska-Szwecja – gdzie można zobaczyć mecz?

Wszystko wskazuje na to, że przed nami naprawdę emocjonująca, trzymająca w napięciu walka o wyjście z grupy. Gdzie jednak można ją oglądać? Spotkanie będzie można śledzić na kanale TVP1, TVP 4K, a także online na TVPSPORT.PL. Mecz warto oglądać także w aplikacji mobilnej. 


W ETOTO można obstawiać wyniki wszystkich meczów na EURO 2020 (2021) – Zakłady bukmacherskie EURO 2020.

POLECANE

Banner