fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Finał Ligi Konferencji Europy 2023 – Kiedy, gdzie i kto zagra?

Kiedy odbędzie się finał Ligi Konferencji Europy 2023?

Finał Ligi Konferencji Europy 2023 zostanie rozegrany 7 czerwca 2023 roku, a więc już niedługo. To będzie drugi finał tych rozgrywek w historii, ponieważ zostały one wprowadzone w sezonie 2021/2022. Wcześniej LKE nie istniała, a Europa League była drugim co do ważności turniejem.

Gdzie odbędzie się finał Ligi Konferencji Europy 2023?

Finał Ligi Konferencji Europy 2023 odbędzie się na Stadionie Sinobo w Pradze. To jeden z najnowocześniejszych stadionów w Europie, który może pomieścić ponad 21 tysięcy widzów. To będzie drugi finał europejskich pucharów, jaki zostanie rozegrany na tym stadionie, wcześniej w 2021 roku na Sinobo odbył się finał Ligi Europy.

Kto z kim może zagrać w finale Ligi Konferencji Europy 2023?

Liga Konferencji Europy to rozgrywki, w których biorą udział drużyny, które odpadły z eliminacji do Ligi Mistrzów oraz z trzeciego miejsca w fazie grupowej Ligi Europy. Wszystkie te zespoły zostają podzielone na grupy, a następnie rozgrywają ze sobą mecze w ramach fazy grupowej, fazy pucharowej i finału.

W fazie pucharowej, podobnie jak w przypadku innych europejskich pucharów, drużyny rywalizują ze sobą w systemie dwumeczowym. Wszystkie drużyny grają dwumecze – jeden u siebie i jeden na wyjeździe. Drużyna, która zdobędzie więcej bramek po obu meczach, awansuje do kolejnej rundy.

W sezonie 2022/2023 Liga Konferencji Europy składała się z 32 drużyn, a z każdej grupy do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze. W półfinale tych rozgrywek zmierzą się ze sobą:

  • ACF Fiorentina z FC Basel
  • West Ham United z AZ Alkmaar

Zwycięzcy tych dwumeczów awansują do finału Ligi Konferencji Europy, który zostanie rozegrany na Stadionie Sinobo w Pradze 7 czerwca 2023 roku.

POLECANE

Banner