fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hubert Hurkacz – sylwetka tenisisty

Hubert Hurkacz to nowa gwiazda polskiego, męskiego tenisa ziemnego. Zawodnik w spektakularny sposób zaprezentował się zwłaszcza w trakcie minionego turnieju na kortach Wimbledonu, podczas którego dotarł aż do półfinału. Co warto wiedzieć o tym młodym sportowcu, który z pewnością zapewni kibicom jeszcze nie raz ogromne emocje, podczas największych turniejów tenisowych na świecie?

Kim jest Hubert Hurkacz?

Hubert Hurkacz urodził się 1997 roku we Wrocławiu, choć od niedawna rezyduje w Monako. Do gry w tenisa ziemnego zachęciła go mama Zofia, która w przeszłości sama grała profesjonalnie. Młody Hurkacz rzeczywiście połkną bakcyla i rozpoczął treningi nie tylko pod okiem rodziców, ale także zawodowców.

Karierę zawodową w praktyce rozpoczynał w roku 2014 i to właśnie wtedy zdobył swoje pierwsze punkty do rankingu ATP. Pierwsze lata profesjonalnej gry to jednak głównie mecze w Polsce, podczas których walczył na lokalnym szczeblu przede wszystkim ze swoimi rodakami.

Przełom w rozwijającej się karierze nastąpił w roku 2018, gdy Hubert Hurkacz awansował do pierwszej setki rankingu ATP oraz osiągnął drugą rundę w turnieju Rolanda Garrosa na kortach ziemnych, debiutując tym samym w turnieju Wielkiego Szlema.

Hurkacz w walce z wielkimi rywalami

Rok 2019 Huberta Hurkacza także odbił się pozytywnym echem w świecie tenisowym. Zawodnik awansował na wysokie, 37 miejsce w rankingu ATP, m.in. dzięki 3 rundzie w Wimbledonie oraz 3 rudzie w Miami Masters. To właśnie podczas rozgrywek na kortach Wimbledonu, Polak zmierzył się z takimi uznanymi tenisistami i gwiazdami jak Dusan Lajović, Leonardo Mayer oraz późniejszym triumfatorem, Novakiem Djokovicem.

Hubert Hurkacz w elitarnym gronie

Rosnąca forma Huberta Hurkacza została potwierdzona na kortach Wimbledonu w roku 2021. W turnieju Polak dotarł aż do półfinału – zmierzył się w nim z Matteo Berettinim, z którym finalnie przegrał po naprawdę emocjonującej, czterosetowej walce. Hurkacz na swojej drodze trafił w turnieju także na Rogera Federera, którego pokonał bez straty seta, co najlepiej pokazało, jak doskonałym jest zawodnikiem i że to dopiero początek jego wielkiej, światowej kariery.

Hubert Hurkacz – ATP ranking

Dotarcie do półfinału w Wimbledonie poskutkowało kolejnym awansem w rankingu ATP. Polak zajmuje obecnie 11 miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Na czele klasyfikacji wciąż znajduje się Novak Djokovic, który triumfował właśnie na kortach Wimbledonu i to po raz szósty w karierze.

Hubert Hurkacz to tenisista, przed którym kolejne, wielkie sukcesy. Z pewnością będziemy je śledzić i prezentować, także jeśli chodzi o zakłady sportowe.