fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile jest meczy w NHL?

Ile jest meczy w NHL?

NHL to jedna z najpopularniejszych lig hokejowych na świecie. Składa się ona z 32 zespołów, które walczą o mistrzostwo w Ameryce Północnej. Każdy sezon w NHL składa się z 82 meczów zasadniczych. Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat liczby meczów w NHL oraz innych ciekawostek dotyczących tej ligi.

82 mecze zasadnicze

Każdy sezon NHL składa się z 82 meczów zasadniczych dla każdej drużyny. Podzielone są one na konferencje i dywizje. W Konferencji Zachodniej są dwie dywizje po siedem zespołów, a w Konferencji Wschodniej są trzy dywizje po osiem zespołów. Drużyny grają ze sobą po dwa mecze, po jednym na swoim lodowisku i na wyjeździe. W sumie każda drużyna rozgrywa 41 meczów u siebie i 41 na wyjeździe. Liczba meczów w sezonie NHL jest porównywalna z innymi ligami hokejowymi na świecie, takimi jak KHL, czyli Kontinientalna Hokejowa Liga, czy szwedzka liga hokejowa SHL.

Playoffy

Po zakończeniu sezonu zasadniczego w NHL rozpoczynają się playoffy, w których biorą udział 16 najlepszych drużyn, osiem z każdej konferencji. Zespoły rywalizują ze sobą w czterech rundach, a drużyna, która jako pierwsza wygra cztery mecze, awansuje do kolejnej rundy. W playoffach mecze rozgrywane są do wyłonienia zwycięzcy, czyli do momentu uzyskania czterech zwycięstw przez jedną z drużyn. Ostatnią rundą playoffów jest finał Stanley Cup, w którym drużyna, która jako pierwsza wygra cztery mecze, zdobywa prestiżowy puchar.

Rekordy NHL

W historii NHL padło wiele rekordów związanych z liczbą rozegranych meczów. Jednym z nich jest rekord najdłuższego meczu w historii NHL, który odbył się w sezonie 1935/36 między Detroit Red Wings i Montreal Maroons. W meczu półfinałowym zwycięski gol padł w szóstej tercji, a do regulaminowego czasu gry doliczono w sumie 116 minut i 30 sekund. Trochę mu jednak brakuje do światowego rekordu, który padł w 2017 roku w play-offach norweskich rozgrywek.