fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jaki rekord ma Artur Szpilka?

Artur Szpilka to znany polski bokser i zawodnik MMA, który od lat walczy na ringach w Polsce i na świecie. Jego walki zawsze przyciągają wielu kibiców, którzy z zapartym tchem śledzą każde uderzenie i akcję. W odpowiedzi na pytanie „jaki rekord ma Artur Szpilka?” przyjrzymy się jego dokonaniom sportowym i osiągnięciom na ringu.

Kariera bokserska Artura Szpilki

Artur Szpilka przez wiele lat był jednym z najlepszych polskich pięściarzy. Rozpoczął swoją karierę w 2008 roku, a jego pierwszym przeciwnikiem był Marcin Rekowski. Walka zakończyła się zwycięstwem Szpilki przez techniczny nokaut w piątej rundzie. Od tego czasu polski bokser walczył na różnych ringach i zawsze dawał z siebie wszystko. Jego kariera bokserska trwała 13 lat, podczas których stoczył 29 walk, odniósł 24 zwycięstwa i pięciokrotnie schodził z ringu pokonany.

Szpilka walczył w dwóch kategoriach wagowych, a mianowicie w wadze juniorciężkiej i ciężkiej. Jego walki były zawsze widowiskowe, pełne emocji i nieprzewidywalne. Polak zawsze wychodził na ring z pełnym zaangażowaniem i determinacją, aby zdobyć kolejne zwycięstwo. Wielu fanów boksu pamięta walkę Szpilki z Bryantem Jenningsem, która odbyła się w 2014 roku w nowojorskiej hali Madison Square Garden. Była to pierwsza zawodowa porażka Artura Szpilki. Niemal dokładnie dwa lata później polski bokser stoczył swoją najważniejszą walkę w karierze, przeciwko Deontayowi Wilderowi o mistrzostwo świata federacji WBC. Walka zakończyła się dla Szpilki bardzo niefortunnie, gdyż już w pierwszej rundzie został znokautowany przez Amerykanina.

Kariera MMA Artura Szpilki

W 2022 roku Artur Szpilka zdecydował się na zmianę dyscypliny sportowej i podpisał kontrakt z federacją KSW. Od tego czasu polski bokser walczy w zawodach MMA, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Już w swoim debiucie w tej dyscyplinie pokonał Szymona Duszę, a następnie pokonał między innymi Denisa Załęckiego i Przemysława Mysialę. Szpilka stara się rozwijać swoje umiejętności w MMA i przystosować się do wymagań tej dyscypliny. Jak na razie radzi sobie w niej całkiem dobrze

Jaki rekord ma Artur Szpilka?

Artur Szpilka to polski bokser wagi ciężkiej. Jego rekord w zawodowych walkach to 24 zwycięstwa (16 przez nokaut) oraz 5 porażek.