fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Które ligi piłkarskie grają w okresie pandemii koronawirusa?

Świat sportu się zatrzymał. Koronawirus sparaliżował większość rozgrywek piłkarskich. Już teraz największe imprezy są przekładane na kolejne lata. Przełożono Mistrzostwa Europy czy Copa America. Jednak są miejsca na świecie, gdzie nadal gra się w piłkę nożną. Jakie to miejsca? Co typować w czasie pandemii? Podpowiemy w tym artykule.

Jakie ligi piłkarskie grają w czasie koronawirusa?

Europa sparaliżowana przez COVID-19

Stary kontynent został mocno dotknięty przez koronawirusa. W momencie publikowania tego artykułu grają tylko na Białorusi. Kibice już nawołują do bojkotu tych rozgrywek, jednak gra toczy się dalej. Władze nie widzą zagrożenia i spotkania Wyszejszaja Liha odbywają się zgodnie z planem wraz z udziałem publiczności. Wszystkie spotkania ligi białoruskiej możecie oglądać w naszym serwisie ETOTO i typować online bez wychodzenia z domu.

W ETOTO przygotowaliśmy także zakłady specjalne. Możecie po kursie 3.50 zagrać, że Wyszejszaja Liha nie zostanie zawieszona. Taki sam kurs przygotowaliśmy na to, że liga białoruska przestanie grać po rozegraniu trzech pełnych kolejek. Na to, że zostaną rozegrane cztery kolejki kurs bukmacherski wynosi 3.00. Pozostałe propozycje kursów online znajdziecie w oknie „Zakłady dodatkowe”.

Strefa CONCACAF

Zaliczamy tutaj Amerykę Północną, Amerykę Środkową i Karaiby. Brzmi to nadzwyczaj egzotycznie. W tej strefie rozgrywki również się zatrzymały. Tylko Nikaragua gra dalej, gdy wszyscy śpimy, bo mecze rozgrywane są w nocy. Jest to państwo leżące pomiędzy Hondurasem a Kostaryką. Spotkania odbywają się bez udziału publiczności. Tamtejsza federacja piłkarska poinformowała, że rozgrywki, pomimo pandemii koronawirusa, będą rozgrywane dopóki sytuacja na to pozwoli. Nie podoba się to zawodnikom. Wielu z nich w obawie o własne zdrowie i swoich bliskich nie może skupić się na grze. Woleliby nie grać, ostatnio dobitnie to pokazali wychodząc na mecz w maseczkach i rękawiczkach ochronnych.

Azja

Azjatycka federacja (AFC) skupia 47 federacji narodowych, gra tylko jedna z nich. Koronawirus nie zawiesił rozgrywek w Tadżykistanie, jednak tam także spotkania odbywają się przy pustych trybunach. Sezon został zainaugurowany meczem o Superpuchar 4 kwietnia, w którym Istiqlol Dushanbe pokonał 2:1 Khujand. Jak podaje tamtejsza federacja, w tym kraju nie ma żadnego oficjalnie potwierdzonego przypadku zachorowania koronawirusem, więc mecze mogą być rozgrywane.

Wpływ COVID-19 na futbol na Czarnym Lądzie

W Afryce grają tylko w Burundi. Zawarto tam pakt z Bogiem, co ma pozwolić na uchronienie kraju przed pandemią. W takim wypadku o przerwaniu rozgrywek nie może być mowy i spotkania rozgrywane są przy wsparciu kibiców. Pakt nie uspokoił jednak wszystkich. Niektóre kluby chciały wycofać się z rozgrywek, ale w obawie przed zawieszeniem i innymi karami żaden z klubów nie zdecydował się na taki ruch.

Strefy OFC i CONMEBOL jedyne bez aktywnych rozgrywek

W Australii i Oceanii, oraz w Ameryce Południowej pandemia koronawirusa wstrzymała wszystkie rozgrywki. Większość z rozgrywek została zawieszona w pierwszej połowie marca.

Spotkania możesz typować bezpiecznie, legalnie, bez wychodzenia z domu, online w zakładach bukmacherskich ETOTO. Zarejestruj się, a my potroimy Twój pierwszy depozyt!

POLECANE

Banner