W Lesznie wszystko wskazuje na to, że sezon zacznie się na dobre jeszcze w drugiej połowie tygodnia. Jeśli ostatnie formalności zostaną dopięte zgodnie z planem, na stadionie im. Alfreda Smoczyka po raz pierwszy tej wiosny usłyszymy ryk żużlowych motocykli. Klub przekazał też ważną informację dotyczącą przygotowań do rozgrywek, bo doszło do korekty w terminarzu spotkań kontrolnych.
Fogo Unia Leszno nie zamierza narzekać na brak jazdy przed inauguracją ligowych zmagań. Zespół prowadzony przez Rafała Okoniewskiego ma przed sobą intensywny okres, w którym zaplanowano zarówno treningi, jak i kilka wartościowych sparingów. Pierwszy mecz towarzyski ma się odbyć 21 marca w Lesznie, a przeciwnikiem będzie Hunters PSŻ Poznań.
Fogo Unia Leszno zmienia plany sparingowe przed sezonem
Pierwotnie dzień później miało dojść do rewanżu w Poznaniu, jednak ten wariant przestał być aktualny. Powód jest praktyczny i dotyczy stanu tamtejszego obiektu, który obecnie bardziej przypomina teren prac niż gotowy tor do ścigania. W tej sytuacji leszczyński klub zdecydował się na zmianę przeciwnika i 22 marca zmierzy się na wyjeździe z H.Skrzydlewską Orłem Łódź.
To oznacza, że przygotowania nadal będą przebiegały w szybkim tempie, choć już według lekko skorygowanego planu. Dla sztabu szkoleniowego najważniejsze pozostaje to, że drużyna nie straci okazji do sprawdzenia się w warunkach meczowych. Każdy taki start przed ligą może mieć znaczenie, zwłaszcza w kontekście zgrywania składu i testowania różnych rozwiązań.
Kiedy żużlowcy wyjadą na tor w Lesznie?
Pierwsze treningi na stadionie w Lesznie zaplanowano na drugą połowę tygodnia. Klub nie może jednak rozpocząć jazdy wcześniej, ponieważ wcześniej muszą zostać spełnione wszystkie wymagania techniczne i organizacyjne. Kluczowe znaczenie ma montaż pełnej bandy pneumatycznej, a także procedura związana z jej dopuszczeniem do użytkowania.
Przedstawiciel klubu Paweł Plewa wyjaśnił, że konieczna jest wizyta Tony’ego Briggsa, ponieważ wcześniejsza homologacja bandy wygasła. Dopiero po jego ocenie możliwe będzie rozpoczęcie treningów. Następnie, 20 marca, obiekt ma przejść kolejną kontrolę. Leszek Demski sprawdzi, czy wykonano zalecenia Speedway Ekstraligi, a pozytywna ocena otworzy drogę do rozegrania sparingów.
Terminarz sparingów Fogo Unii Leszno nabiera kształtu
Po zmianach harmonogram przygotowań Fogo Unii wygląda bardzo konkretnie. Na 12 i 13 marca przewidziano pierwsze treningi, następnie 21 marca leszczynianie podejmą Hunters PSŻ Poznań. Dzień później czeka ich wyjazdowe starcie z H.Skrzydlewską Orłem Łódź, które zastąpi wcześniej planowany mecz w Poznaniu.
Kolejne dni również zapowiadają się bardzo interesująco. Na 25 i 26 marca zaplanowano dwumecz z Orlen Oil Motorem Lublin, a 29 marca odbędzie się 76. Memoriał Alfreda Smoczyka. Na początku kwietnia Fogo Unia sprawdzi się natomiast w konfrontacji z Betard Spartą Wrocław. Wszystko to sprawia, że zespół z Leszna powinien wejść w sezon dobrze przygotowany i z odpowiednią liczbą przejechanych okrążeń.