Tobiasz Musielak był bardzo blisko awansu do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski przez turniej Challenge, ale przegrał decydujący bieg z Mateuszem Cierniakiem. Teraz dostał drugą szansę. Główna Komisja Sportu Żużlowego doceniła jego formę i waleczność, przyznając mu ostatnią stałą dziką kartę na tegoroczną rywalizację o medale.
Tobiasz Musielak wraca do gry o IMP
Musielak walczył o miejsce w cyklu podczas turnieju Challenge w Świętochłowicach. Do pełnego sukcesu zabrakło mu niewiele, bo o ostatniej przepustce decydował bieg dodatkowy. W nim lepszy okazał się Mateusz Cierniak.
Wydawało się, że zawodnik Cellfast Wilków Krosno będzie musiał pogodzić się z brakiem miejsca w stawce. GKSŻ zdecydowała jednak inaczej. Komisja przyznała mu status stałego uczestnika, wskazując na jego postawę na torze oraz wysoką dyspozycję w rozgrywkach ligowych.
Forma ligowa pomogła w decyzji
Musielak jest obecnie ósmym zawodnikiem Metalkas 2. Ekstraligi, co miało znaczenie przy wyborze ostatniego żużlowca z dziką kartą. Dla 31-latka to okazja, by powalczyć o pierwszy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski.
Do tej pory nie stał na podium krajowego czempionatu ani jako junior, ani jako senior. Tegoroczny cykl może więc być dla niego jedną z ważniejszych szans w karierze.
Kto pojedzie w cyklu IMP?
Lista uczestników wygląda bardzo mocno. W rywalizacji znajdą się medaliści z poprzedniego roku: Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik i Dominik Kubera.
W stawce są także:
- Kacper Woryna jako uczestnik cyklu Grand Prix,
- Wiktor Przyjemski jako aktualny młodzieżowy mistrz Polski,
- finaliści IMP Challenge: Krzysztof Buczkowski, Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Radosław Kowalski, Szymon Woźniak, Jakub Jamróg i Mateusz Cierniak,
- zawodnicy ze stałymi dzikimi kartami: Przemysław Pawlicki, Jakub Miśkowiak i Tobiasz Musielak.
Juniorzy w roli rezerwowych
Rezerwowymi cyklu będą młodzi zawodnicy: Maksymilian Pawełczak z Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz Bartosz Jaworski z Orlen Oil Motoru Lublin.
Walka o medale ruszy w połowie maja. Pierwszy turniej finałowy zaplanowano na 16 maja o godzinie 19:00 na Motoarenie w Toruniu. Dla Musielaka będzie to początek rywalizacji, do której wrócił w ostatniej chwili, ale z mocnymi argumentami sportowymi.