TYPY EKSTRAKLASA

Piast Gliwice – Cracovia: typy i kursy (24.10.2026) Ekstraklasa

Piast Gliwice – Cracovia typy: kto wygra sobotni mecz Ekstraklasy i co obstawiać przed 12. kolejką?

Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Gliwicach w 12. kolejce Ekstraklasy, w sobotę, 24 października 2026 roku, o godzinie 12:15. Piast Gliwice zajmuje 8. miejsce w tabeli i wyprzedza Cracovię o pięć punktów, a goście zdobyli na wyjazdach dopiero dwa punkty.

Piast Gliwice – Cracovia: typy bukmacherskie

Kursy ETOTO nie wskazują jednoznacznego faworyta tego spotkania: wygrana Piasta Gliwice jest wyceniona na 2.60, a wygrana Cracovii na 2.57.

Piast zajmuje 8. miejsce w tabeli Ekstraklasy i po 11 kolejkach ma 17 punktów. Gliwiczanie strzelili 19 goli, a stracili 17. W poprzednim meczu zremisowali 1:1 w Zabrzu z liderującym Górnikiem, co potwierdza, że potrafią się postawić najmocniejszym drużynom ligi. Do atutów należy dobra forma, a do słabości skuteczność strzelecka, bo tylko 51 ze 140 prób, czyli około 36,4%, trafiło w światło bramki.

Cracovia jest o trzy miejsca niżej, na 11. pozycji z 12 punktami, a jej bilans bramkowy to 16:16. W ostatnim spotkaniu krakowianie zremisowali 1:1 z Legią Warszawa, odrabiając straconą bramkę. Forma gości jest słaba, a z 166 strzałów tylko 49 było celnych, czyli około 29,5%. Najpoważniejszą słabością jest gra poza Krakowem, o której więcej piszę w analizie wyniku.

Przedstawiam cztery odrębne typy bukmacherskie na mecz Piast Gliwice – Cracovia, wybrane na podstawie formy obu drużyn, statystyk i kursów ETOTO.

Kto wygra mecz Piast Gliwice – Cracovia?

Piast wyprzedza Cracovię o pięć punktów, a przy równych 10 punktach obu zespołów zdobytych u siebie to właśnie wyjazdy są największym problemem gości, którzy poza własnym stadionem zgromadzili zaledwie 2 punkty wobec 7 Piasta. Przeciwko temu typowi przemawiają niemal identyczne kursy na obie drużyny (2.60 i 2.57) oraz 17 straconych goli gospodarzy, dlatego traktuję wygraną Piasta nie jako pewniaka, lecz jako najlepiej uzasadnioną opcję w tym meczu.

Mój typ: Piast Gliwice wygra @ 2.60 (ETOTO)

Co obstawiać w meczu Piast Gliwice – Cracovia

Powyżej 2.5 gola to mój wybór, bo oba zespoły regularnie grają mecze z dużą liczbą bramek. W spotkaniach Piasta pada średnio 3,27 gola, a w meczach Cracovii 2,91, więc obie średnie leżą powyżej linii 2,5. Żadna z defensyw nie jest szczelna, ponieważ gospodarze tracą średnio 1,55 gola na mecz, a goście 1,45. Prognozowany przeze mnie wynik 2:1 daje dokładnie trzy bramki, więc margines jest niewielki, co uzasadnia kurs 1.69.

Mój typ: Powyżej 2.5 gola @ 1.69 (ETOTO)

Piast Gliwice i Cracovia: czy obie strzelą?

Tak, uważam, że w Gliwicach bramkę zdobędą obie drużyny. Piast strzela średnio 1,73 gola na mecz, a Cracovia 1,45, więc żaden z zespołów nie ma kłopotu z regularnym trafianiem do siatki. Zbliżona liczba celnych strzałów (51 po stronie gospodarzy i 49 po stronie gości) wskazuje, że każda z drużyn potrafi stworzyć rywalowi realne zagrożenie. Największym ryzykiem jest słaby bilans wyjazdowy Cracovii, który może ograniczyć liczbę klarownych okazji gości.

Mój typ: Obie drużyny strzelą – TAK @ 1.58 (ETOTO)

Piast Gliwice wygra z Cracovią 2:1

Uważam, że Piast Gliwice pokona Cracovię 2:1 w spotkaniu rozegranym 24 października 2026 roku.

Piast lepiej kontroluje grę, o czym świadczy posiadanie piłki na poziomie 55,8% wobec 49,1% u rywala, dlatego to gospodarze powinni częściej dyktować tempo. Cracovia potrafi jednak odpowiedzieć na stratę bramki, jak pokazał ostatni mecz z Legią, więc nie zakładam czystego konta Piasta. Zwycięstwo gospodarzy jednym trafieniem wydaje mi się najbardziej realnym rezultatem w tak wyrównanym spotkaniu, choć dokładny wynik pozostaje rynkiem wysokiego ryzyka, co odzwierciedla kurs 9.00.

Mój typ: Dokładny wynik 2:1 @ 9.00 (ETOTO)

Piast Gliwice – Cracovia kursy bukmacherskie

Według kursów ETOTO żadna z drużyn nie jest wyraźnym faworytem sobotniego spotkania. Kurs na zwycięstwo Piasta Gliwice wynosi 2.60, na remis 3.49, a na wygraną Cracovii 2.57.

Z kursów 1X2 wynikają prawdopodobieństwa implikowane na poziomie około 38,5% dla wygranej Piasta Gliwice, 28,7% dla remisu i 38,9% dla wygranej Cracovii. Są to wartości liczone bezpośrednio z kursów, bez korekty, a nie niezależne szacunki statystyczne.

Różnica między obiema drużynami wynosi zaledwie około 0,4 punktu procentowego, więc w ocenie rynku mecz Piast Gliwice – Cracovia zapowiada się bardzo wyrównanie. Niższe kursy na podwójną szansę (1.48 dla Piasta lub remisu i 1.47 dla Cracovii lub remisu) potwierdzają ten układ sił.

TypKurs
Wygrana Piast Gliwice2.60
Remis3.49
Wygrana Cracovia2.57
Piast Gliwice lub remis1.48
Cracovia lub remis1.47
Powyżej 2.5 gola1.69
Poniżej 2.5 gola2.13
Obie drużyny strzelą – TAK1.58
Obie drużyny strzelą – NIE2.34
Dokładny wynik (2:1)9.00

Piast Gliwice – Cracovia: bilans bezpośrednich spotkań

Ostatni bezpośredni mecz Piast Gliwice – Cracovia odbył się 27.02.2026 i zakończył się wynikiem Cracovia 2:3 Piast Gliwice.

W pięciu ostatnich bezpośrednich spotkaniach Piast Gliwice odniósł jedno zwycięstwo, Cracovia nie wygrała żadnego meczu, a cztery spotkania zakończyły się remisem. Bilans bramek wynosi 4:3 dla Piasta, co pokazuje wyrównany charakter tej rywalizacji, w której przewaga gliwiczan jest minimalna.

Piast Gliwice
Piast Gliwice
vs
Cracovia Kraków
Cracovia Kraków
Forma — ostatnie mecze
Gliwice
WLLWD
Kraków
LLLWD
8Gliwice
6Bilans H2H
4Kraków
Ostatnie bezpośrednie mecze
27.02.2026 · Ekstraklasa
Gliwice3–2
24.08.2025 · Ekstraklasa
Remis0–0
08.12.2024 · Ekstraklasa
Remis0–0
21.07.2024 · Ekstraklasa
Remis1–1
23.02.2024 · Ekstraklasa
Remis0–0

Kadry i przewidywane składy: Piast Gliwice – Cracovia

  • Piast Gliwice (4-4-2): Gril – Twumasi, Rivas, Czerwiński, Lewicki – Sanca, Łabojko, Boisgard, Vallejo – Ntamack, Katsantónis.
  • Cracovia (4-2-3-1): Madejski – Kakabadze, Henriksson, Traoré, Burlet – Knap, Al-Ammari – Hasić, Klich, Minczew – Nordås.

Podsumowanie meczu Piast Gliwice – Cracovia

  • Mecz: Piast Gliwice – Cracovia
  • Rozgrywki: Ekstraklasa
  • Data: 24 października 2026
  • Godzina: 12:15
  • Typ 1X2: Piast Gliwice wygra
  • Liczba goli: Powyżej 2.5 gola
  • Obie drużyny strzelą: TAK
  • Dokładny wynik: 2:1

Bonus + gra bez podatku!

Zarejestruj się z kodem i odbierz pakiet powitalny oraz aż 60 dni gry bez podatku! Czeka na Ciebie nawet 500 złotych w bonusach i darmowych zakładach.

W ETOTO gramy kupony bez 12% podatku. Załóż konto już dziś!

Typy bukmacherskie Piast Gliwice – Cracovia – FAQ

⏰ Kiedy mecz Piast Gliwice – Cracovia?

Mecz Piast Gliwice – Cracovia odbędzie się w sobotę, 24 października 2026 roku o godzinie 12:15.

📊 Jaki jest bilans bezpośrednich meczów Piast Gliwice – Cracovia?

W pięciu ostatnich bezpośrednich spotkaniach Piast Gliwice wygrał jeden raz, Cracovia nie odniosła żadnego zwycięstwa, a cztery mecze zakończyły się remisem.

🎯 Jakie są najciekawsze typy na mecz Piast Gliwice – Cracovia?

Moim głównym typem na mecz Piast Gliwice – Cracovia jest wygrana Piasta Gliwice po kursie 2.60 w ETOTO, a uzupełnieniem prognozy są powyżej 2.5 gola po kursie 1.69 oraz obie drużyny strzelą – TAK po kursie 1.58.

Twój typ na ten mecz?

Sprawdź aktualne kursy i obstawiaj w ETOTO z bonusem bez ryzyka.

PRZEJDŹ DO OFERTY
PODOBNE WPISY