Johnny Cardoso nie pomoże już Atletico Madryt w końcówce rozgrywek. Amerykański pomocnik doznał kontuzji stawu skokowego podczas treningu, a diagnoza oznacza dla niego koniec sezonu klubowego. Uraz może mieć jednak jeszcze poważniejsze konsekwencje, bo zagrożony jest także jego występ na mistrzostwach świata.
Johnny Cardoso z kontuzją stawu skokowego
Cardoso urazu doznał podczas czwartkowych zajęć Atletico Madryt. Problem dotyczy stawu skokowego w prawej nodze, a według informacji Davida Mediny z dziennika „Marca” 24-latek nie wróci już do gry w tym sezonie.
To zła wiadomość dla Diego Simeone, który traci jedną z opcji w środku pola przed ostatnimi meczami rozgrywek. Atletico przygotowuje się obecnie do ligowego spotkania z Celtą Vigo.
Atletico zapłaciło za niego 24 miliony euro
Amerykanin trafił na Metropolitano w lipcu ubiegłego roku. Atletico Madryt sprowadziło go z Betisu za 24 miliony euro, licząc, że wzmocni rywalizację w drugiej linii.
Do tej pory Cardoso rozegrał 30 spotkań w barwach „Rojiblancos” i zdobył jedną bramkę. Ostatni raz pojawił się na boisku we wtorek, gdy zagrał 33 minuty w przegranym 0:1 meczu z Arsenalem w półfinale Ligi Mistrzów.
Mundial zagrożony dla reprezentanta USA
Kontuzja może wpłynąć nie tylko na końcówkę sezonu Atletico. Pod znakiem zapytania stoi także udział Cardoso w mistrzostwach świata.
Pomocnik ma na koncie 23 występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Kadra prowadzona przez Mauricio Pochettino w fazie grupowej mundialu zmierzy się z Paragwajem, Australią i Turcją.
Simeone musi szukać rozwiązań bez Cardoso
Dla Atletico Madryt to kolejny problem w newralgicznej części sezonu. Po półfinale Ligi Mistrzów z Arsenalem zespół musi szybko wrócić do ligowych obowiązków, ale zrobi to już bez Cardoso.
Teraz najważniejsze będą szczegółowe informacje o długości rehabilitacji. Od nich zależy, czy Amerykanin zdąży wrócić do pełnej sprawności przed mundialem.