fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W jakim klubie gra Lionel Messi?

Znamy już odpowiedź na pytanie, które od pewnego czasu budziło niemałe emocje w świecie futbolu. Argentyński as, Lionel Messi, potwierdził swój transfer do Inter Miami w Stanach Zjednoczonych. Informację tę potwierdził podczas wywiadów dla „Mundo Deportivo” oraz „Sport”. Wybór ten mógł zaskoczyć niektóre osoby, ponieważ wcześniej pojawiały się plotki łączące go z Al-Hilal czy powrotem do FC Barcelony.

Decyzja o wyborze nowego klubu

Decyzja Messiego nie była łatwa. Z jednej strony, emocjonalne powiązanie z Camp Nou i FC Barcelona było silne. Z drugiej strony, Messi miał oferty od różnych klubów na całym świecie, w tym z Arabii Saudyjskiej, USA, Francji. Ostatecznie, Messi zdecydował się podpisać kontrakt z Inter Miami. Kluczowym czynnikiem okazała się jasna wizja klubu oraz szybka propozycja, które przeważyły nad niepewnymi planami Barcelony.

Oficjalna prezentacja i debiut Messiego w MLS

Oficjalna prezentacja Lionela Messiego w Inter Miami miała miejsce 16 lipca podczas wydarzenia „The Unveil” na DRV PNK Stadium w Fort Lauderdale. Na wydarzeniu obecny był między innymi współwłaściciel klubu, David Beckham. Messi dołączył na boisku do swojego byłego kolegi z FC Barcelona, Sergio Busquetsa. Co więcej, Inter Miami niedawno zatrudniło Gerardo „Tata” Martino jako ich trenera.

Debiut Messiego w Inter Miami

Debiut Messiego dla nowego klubu odbył się 21 lipca podczas meczu Leagues Cup przeciwko Cruz Azul z USA i Meksyku.

Podsumowując, Lionel Messi jest obecnie zawodnikiem Inter Miami w MLS. Jest to zaskakujący, ale zarazem ekscytujący rozdział w karierze jednego z największych piłkarzy naszych czasów. Nie pozostaje nam nic innego jak obserwować jego grę w nowym otoczeniu i kibicować kolejnym sukcesom.

POLECANE

Banner