fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

WYBORY PARLAMENTARNE 2023 – kursy bukmacherskie, typy

Wybory parlamentarne w Polsce zaplanowano na 15 października 2023 roku. Właśnie wtedy Polacy wybiorą nowych posłów i senatorów, zatem nic dziwnego, że to wydarzenie elektryzuje praktycznie wszystkich obywateli. Co więcej, wyborami interesują się także bukmacherzy, którzy przygotowali z tej okazji specjalne zakłady online!

Kto wygra wybory w 2023? Jakie są kursy bukmacherskie na wyniki najbliższych wyborów i frekwencję? Sprawdź ofertę ETOTO!

Zakłady bukmacherskie wybory 2023

Bukmacherzy, obok klasycznych zakładów sportowych, coraz częściej oferują możliwość obstawiania wydarzeń ze świata rozrywki, jak i polityki. Najlepszym na to przykładem są wybory parlamentarne, które ze względu na ich wagę, ale też nieprzewidywalność, stają się idealną okazją do postawienia zakładów bukmacherskich. 

W Polsce od ośmiu lat władzę sprawuje nieprzerwanie partia Prawa i Sprawiedliwości, ale coraz większa polaryzacja społeczeństwa i diametralnie różne nastroje wśród wyborców sprawiają, że wybory 2023 stają się jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Mimo całej powagi instytucji wyborów warto też pomyśleć, jak wykorzystać je w zakładach online, aby zgarnąć wysokie wygrane. Co przygotowali legalni bukmacherzy?

Gdzie typować wyniki wyborów parlamentarnych 2023?

Wybory parlamentarne przyciągają uwagę wielu graczy, którzy pragną postawić zakłady nie tylko na swoich faworytów, ale też na wyniki poszczególnych partii. Gdzie mogą to zrobić? Jedną z najciekawszych ofert zakładów bukmacherskich na wybory 2023 ma ETOTO. To właśnie na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej ETOTO możemy typować wszystkie najważniejsze wskaźniki nadchodzących wyborów – od zwycięzców, przez konkretne wyniki, aż po zwycięzców.

Wybory 2023: co obstawiać?

Pierwszą z dostępnych kategorii zakładów na wybory 2023 są typy dotyczące Frekwencji Ogólnopolskiej. Tutaj w formule poniżej / powyżej każdy z graczy może wskazać przewidywany rezultat. Bukmacher ETOTO proponuje trzy przedziały: 60,5%, 61% oraz 61%.

W ofercie nie zabrakło także typów na samych zwycięzców wyborów, gdzie atrakcyjne kursy pozwalają wskazywać triumf jednej z partii: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Konfederacja, Trzecia Droga, Nowa Lewica oraz Bezpartyjnych Samorządowców.

Trzecią z opcji są typy bukmacherskie na wybory, które dotyczą wyników procentowych każdej z partii. Tutaj rynki zdarzeń ograniczają się do zakładów poniżej / powyżej, a zaproponowane przedziały dobrane zostały na podstawie aktualnych sondaży.

Kursy bukmacherskie na wybory 2023

Zakłady na Frekwencję Ogólnopolską w wyborach 2023

Tegoroczne wybory wzbudzają tak wiele emocji, że zdaniem wielu analityków mogą przyciągnąć do urn rekordową liczbę obywateli. Niektóre badania wskazują nawet na frekwencję rzędu 70%, co w porównaniu z poprzednim wynikiem sięgającym niewiele ponad 50% może robić wrażenie. Co na ten temat uważają bukmacherzy?

Najniższy kurs dotyczy frekwencji powyżej 60,5%. W tym wypadku ETOTO proponuje 1.45, a tym samym zakład na frekwencję niższą od wskazanej wcześniej wartości wycenia na 2.55.

Zwycięzca wyborów: zakłady bukmacherskie ETOTO

Kto według bukmacherów wygra wybory 2023? Kursy ETOTO jasno wskazują na to, że to Prawo i Sprawiedliwość ma największe szanse na to, aby przekonać większość uprawnionych do głosowania Polaków. Kurs 1.10 to w terminologii piłkarskiej prawdziwy pewniak, zwłaszcza gdy porównamy tę propozycję z kursem na Koalicję Obywatelską. Zwolennicy opozycji z każdej postawionej złotówki mogą zgarnąć aż 5.75. 

Pozostałe opcje wyceniane są już naprawdę wysoko, ale nie ma się co oszukiwać – na zwycięstwo nie mają większych szans. Odzwierciedlają to kursy: od 500.00 na Konfederację, przez 750.00 na Trzecią Drogę i Nową Lewicę, aż po 4000.00 na Bezpartyjnych Samorządowców.

Zakłady na wyniki procentowe podczas wyborów 2023

Jakie wyniki uzyskają poszczególne partie podczas wyborów? Każdy ma na ten temat inne zdanie, ale co ważne, może wykorzystać je do postawienia zakładów bukmacherskich. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych kursów odpowiadających wynikom procentowym:

  • Prawo i Sprawiedliwość: poniżej 36,5 (1.75) / powyżej 36,5 (1.95)
  • Koalicja Obywatelska: poniżej 31 (1.95) / powyżej 31 (1.75)
  • Konfederacja: poniżej 10 (1.80) / powyżej 10 (1.90)
  • Trzecia Droga: poniżej 9,5 (1.75) / powyżej 9,5 (1.95)
  • Nowa Lewica: poniżej 9 (1.85) / powyżej 9 (1.85)
  • Bezpartyjni Samorządowcy: poniżej 2 (2.10) / powyżej 2 (1.65)
Damian Gościański

Damian Gościański

SEO Specialist w legalnym bukmacherze ETOTO z kilkuletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich. Interesuje się piłką nożną oraz siatkówką plażową. Od dziecka na pierwszym miejscu w moim sercu jest siatkówka.