fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Z jaką prędkością biega Mbappe?

Kylian Mbappé to jedna z największych gwiazd światowego futbolu, którą wyróżniają nie tylko jego umiejętności piłkarskie, ale także świetna kondycja fizyczna i niesamowita szybkość. Sprawdźmy z jaką prędkością biega Mbappé, jakie ma rekordy prędkości, a także jak wpływa to na jego grę.

Prędkość biegu Mbappé

Podczas niedzielnego meczu Francja-Polska na Mistrzostwach Świata 2022, zarejestrowano prędkość biegu Mbappé wynoszącą 35 km/h. Było to jedno z najlepszych wyników na boisku w tym meczu. Niemniej jednak, nie jest to jego rekordowa prędkość. W 2018 roku, podczas meczu Ligue 1 między PSG a Monaco, Mbappé rozwinął prędkość wynoszącą 38 km/h, co czyni go jednym z najszybszych piłkarzy na świecie.

Rekordy prędkości biegu Mbappé

Mbappé ma już na swoim koncie kilka rekordów prędkości. Oprócz wspomnianej prędkości 38 km/h z 2018 roku, Mbappé pobił także rekord prędkości biegu podczas meczu z FC Nantes w sezonie 2020/2021. Wówczas zarejestrowano u niego prędkość wynoszącą 36 km/h.

Wpływ szybkości na grę Mbappé

Niesamowita szybkość Mbappé pozwala mu na przejmowanie piłki na własnej połowie i błyskawiczne przechodzenie do ataku. Jest to jego znak rozpoznawczy na boisku, co sprawia, że jest jednym z najgroźniejszych graczy na świecie. Dzięki swojej szybkości potrafi także często zwodzić obrońców, którzy mają trudności z utrzymaniem kroku z nim.

Podsumowanie

Kylian Mbappé to jeden z najszybszych piłkarzy na świecie. Jego rekordowa prędkość wynosi 38 km/h, a podczas meczu na Mistrzostwach Świata 2022 z Polską zarejestrowano u niego prędkość wynoszącą 35 km/h. Niesamowita szybkość Mbappé wpływa pozytywnie na jego grę, co czyni z niego jednego z najgroźniejszych piłkarzy na świecie.