fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zmiany w reprezentacji: Probierz rezygnuje z dwóch nazwisk przed meczem z Czechami!

Michał Probierz dokonuje zmian w Reprezentacji Polski przed meczem z Czechami

Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, wprowadza istotne zmiany w sztabie szkoleniowym przed nadchodzącymi meczami eliminacji Euro 2024. Po ostatnim zgrupowaniu w październiku, Probierz postanowił pożegnać dwóch dotychczasowych współpracowników – Remigiusza Rzepkę i Andrzeja Kasprzaka, którzy odpowiadali za przygotowanie fizyczne drużyny. Decyzję tę potwierdził rzecznik reprezentacji, Jakub Kwiatkowski.

Kasprzak dołączył do kadry w tym roku we wrześniu, natomiast Rzepka był ważną postacią w sztabie już za czasów Adama Nawałki (2013-18). Jako przyczynę zmian wskazuje się między innymi spóźniony raport i brak kamizelek GPS na jednym z treningów. Na ich miejsce, Probierz wyznaczył Mateusza Oszusta i Radosława Gwiazdę, znanych z efektywnej współpracy w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21.

Zmiany w składzie Reprezentacji Polski

Oprócz reorganizacji sztabu szkoleniowego, Probierz zaskoczył także doborem kadry piłkarzy na ostatnie zgrupowanie w tym roku. Wśród powołanych zabrakło kilku stałych graczy, w tym Arkadiusza Milika. Eksperci sportowi zwracają uwagę na niespodziewane i odważne decyzje selekcjonera, który znany jest ze swojego nietypowego podejścia, w tym ogłaszania powołań tuż przed północą.

W kontekście nadchodzących spotkań, Polska przygotowuje się do meczu z Czechami, który odbędzie się w piątek, 17 listopada. Transmisja tego starcia będzie dostępna w Telewizji Polskiej, a komentarz zapewnią Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Biało-czerwoni, którzy mają jedynie matematyczne szanse na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy, będą dążyć do rewanżu za wcześniejszą porażkę z Czechami.

Oprócz meczu z Czechami, reprezentacja Polski zmierzy się także w towarzyskim spotkaniu z Łotwą, które zaplanowano na wtorek, 21 listopada. Wszystko wskazuje na to, że Polska będzie musiała walczyć o miejsce na Euro 2024 w barażach.

Adrian Jędrzejczyk

Adrian Jędrzejczyk

Content & SEO Specialist w ETOTO. Nie tylko fan sportu, ale też copywriter z wieloletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich.