fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

10 błędów gracza zakładów bukmacherskich – najczęstsze pomyłki przy obstawianiu.

Jak zacząć zarabiać na zakładach bukmacherskich? Jak wygrywać duże kwoty typując zakłady? Wielu początkujących typerów popełnia wiele błędów, które nie pozwalają im ograć bukmachera. Jakie to są błędy i jak je wyeliminować podpowiemy w tym poradniku.

Najczęstsze błędy popełniane przez gracza zakładów bukmacherskich

Chciwość

Chcesz dużo wygrać, w krótkim czasie? Jest to możliwe, ale dla doświadczonych graczy. Początkujący typerzy zazwyczaj nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, które pozwolą na właściwe typowanie spotkań. Zacznij od stawiania mniejszej ilości zdarzeń na kuponie i nie szalej ze stawką. Ucz się na swoich błędach i zbieraj doświadczenie.

Brak analizy spotkań

Znajomość historycznych dat, czy interesowanie się sportem nie da wystarczającej wiedzy do skutecznego obstawiania kuponów. Przed postawieniem zakładu powinieneś dokładnie przeanalizować formę typowanych zespołów oraz zawodników. Sprawdź jakie wyniki padały w ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi zespołami. Zwróć uwagę jaki prestiż mają dane rozgrywki dla danych klubów, czy też samych zawodników. Zobacz czy wszyscy kluczowi zawodnicy są zdolni do gry. Formę zespołów możesz sprawdzić tutaj. Po dobrej analizie Twoja skuteczność z pewnością wzrośnie.

Obstawianie taśm

Wizja wysokich wygranych przy małej stawce często może nas zaślepić, bo kto nie chciałby zarobić kilka tysięcy stawiając zaledwie kilka złotych. Najlepiej stawiać kupony składające się z dwóch-trzech zdarzeń. Przy odpowiednio dobranej stawce i kursach można potem odebrać wysoką wygraną. Im więcej spotkań postawisz na kuponie tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kupon będzie wygrany. Jeśli chcesz postawić dziesięć i więcej zdarzeń to najlepiej podziel to na kilka kuponów. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której jeden mecz Ci nie wszedł.

Stawianie niskich kursów

Przy stawianiu zakładów nie powinieneś sugerować się wyłącznie niskim kursem. Mniejszy kurs oznacza większe prawdopodobieństwo wygranej ale w sporcie nie ma tzw. „pewniaczków” i czasami zdarza się, że nawet te najlepsze zespoły przegrywają.

Brak ściśle określonego budżetu

Przed typowaniem ustal ile środków możesz poświęcić tygodniowo na grę. Na samym początku typowanie nie wiąże się z dużymi zarobkami. Często możesz stracić określony budżet. Nie wpłacaj wtedy kolejnych środków tylko poczekaj na następny tydzień. Wolny czas poświęć na dokładną analizę przyszłych spotkań.

Gra w emocjach

Chcesz się szybko odkuć? Stawiasz na ulubioną drużynę? To kolejny z błędów graczy bukmacherskich. Emocje są zazwyczaj złym doradcą. Lepiej trochę odczekać, ochłonąć. Może w tym pomóc spacer na świeżym powietrzu, bądź wypicie kawy, herbaty. Dopiero gdy emocje opadną wróć do dalszej gry. Stawiając na ulubiony zespół również emocje mogą brać górę. Często przez miłość do danego zespołu nie potrafimy obiektywnie ocenić szans na wygraną z przeciwnikiem.

Brak podstawowej wiedzy o zakładach bukmacherskich

Przed rozpoczęciem gry u bukmachera powinieneś zapoznać się z zasadami zakładów. Poznać podstawowe pojęcia, oraz zapoznać się z obowiązującymi promocjami, które dają dodatkowe zaplecze finansowe. W ETOTO możesz skorzystać z oferty powitalnej, dzięki niej potrajasz swoje środki na grę. Pamiętaj jednak, że środki bonusowe należy odpowiednio obrócić, żeby móc je wypłacić. Oferujemy też Freebety, dzięki którym stawiasz kupon bez dodatkowych kosztów. Przy Darmowych Zakładach obrót nie jest konieczny. Możesz również odebrać Bezpieczny Zakład, inaczej nazywamy to Cash-Back. Najprościej mówiąc jest to zwrot stawki za nietrafiony kupon. W ETOTOMANII, czyli programie lojalnościowym, w którym bonusy zależą od Twojej aktywności, możesz także odebrać bonus od depozytu. Po wykonaniu wymaganego obrotu środki trafią na Twoje konto główne.

Kopiowanie kuponów innych graczy

Często wielu początkujących typerów idzie na łatwiznę i sugeruje się typami nieznanych osób. Często nie wiesz jaką skuteczność ma ten gracz. Jak patrzysz na typy innych osób, to pamiętaj zawsze o dokonaniu analizy wszystkich spotkań. Dzięki temu będziesz wiedział, które spotkania lepiej odpuścić. Będziesz miał szanse na mniejszą wygraną, ale pewniejszą.

Nie poddawaj się po kilku przegranych kuponach

Nie da się wygrywać wszystkich kuponów, szczególnie początkujący gracze mogą mieć z tym problem. Sport jest emocjonujący, nieprzewidywalny i dlatego go kochamy. Nie poddawaj się po kilku przegranych i wyciągaj z nich wnioski. Obstawianie to nie oglądanie spotkań. Zacznij grać inne rynki jak np. suma goli, rzuty rożne, kartki. Możliwości jest wiele.

Granie sportów, o których nie mamy pojęcia

Najlepiej grać to na czym się znasz. Udało Ci się znaleźć statystyki zespołów w internecie i chcesz zacząć obstawiać inne sporty? Spróbuj nowych rzeczy, ale na początku zapoznaj się z zasadami danego sportu. Obejrzyj jakieś spotkanie, żeby zrozumieć na czym to polega. Jeśli jesteś fanem niemieckiej Bundesligi to stawiają tą ligę, znacznie łatwiej będzie Ci poprawnie wytypować spotkania.

Chcesz zacząć grę w zakładach bukmacherskich? Zarejestruj się a my potroimy Twoje środki!