Aktualności

Były skrzydłowy Legii Warszawa blisko Elany Toruń!

Kacper Skibicki, mający w CV grę dla Legii Warszawa, jest już po rozstaniu z KKS-em 1925 Kalisz i wygląda na to, że szuka nowego miejsca do odbudowy regularności. Według informacji krążących w mediach społecznościowych skrzydłowy ma być obecnie sprawdzany przez Elanę Toruń, co może zakończyć się transferem na zasadzie wolnego zawodnika.

Kacper Skibicki odszedł z KKS-u 1925 Kalisz: rozwiązanie umowy i wolny transfer

Rozstanie Skibickiego z KKS 1925 Kalisz ogłoszono w drugiej części stycznia. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron, więc piłkarz nie jest związany kontraktem i może dołączyć do nowej drużyny bez kwoty odstępnego. W takich sytuacjach kluby często działają szybko: testy, decyzja i ewentualny podpis potrafią zamknąć się w krótkim czasie.

W tym kontekście pojawił się wątek Elany Toruń. Skibicki ma przebywać na testach w zespole z Torunia, a sztab szkoleniowy ocenia jego dyspozycję i dopasowanie do drużyny. Jeśli strony dojdą do wniosku, że współpraca ma sens, formalności mogą zostać dopięte stosunkowo szybko — zwłaszcza że mówimy o zawodniku dostępnym z wolnego transferu.

Elana Toruń w III lidze: sytuacja w tabeli i cel na wiosnę

Elana Toruń rywalizuje w drugiej grupie III ligi. Zespół ma 34 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do Polonii Środa Wielkopolska. To oznacza, że każdy jakościowy ruch kadrowy może mieć realne znaczenie w walce o lepszą pozycję na finiszu sezonu.

W barwach KKS-u 1925 Kalisz Skibicki grał ostatnio na poziomie II ligi. W obecnym sezonie wystąpił w 13 meczach, strzelił jednego gola i dołożył jedną asystę. To liczby, które nie robią wielkiego wrażenia, ale skrzydłowi często są oceniani nie tylko przez pryzmat bramek: liczą się też intensywność, kreowanie przewagi na boku i praca bez piłki.

Legia Warszawa, mistrzostwo Polski i wcześniejsze wypożyczenia

Wcześniej Skibicki był związany z Legią Warszawa, która wypożyczała go także do innych zespołów. Po sezonie 2020/2021 mógł wpisać do dorobku tytuł mistrza Polski. W pierwszej drużynie Legii Warszawa rozegrał łącznie 31 spotkań, zdobył jedną bramkę i zaliczył cztery asysty. Między okresem w Legii Warszawa a grą w KKS-ie 1925 Kalisz był jeszcze zawodnikiem GKS Tychy.

Copywriter pracujący ze słowem na różnych płaszczyznach od dwudziestu lat. Uważa, że wiele rzeczy ma sens, ale życie pozbawione słowa i sportu jest go pozbawione.
Copywriter pracujący ze słowem na różnych płaszczyznach od dwudziestu lat. Uważa, że wiele rzeczy ma sens, ale życie pozbawione słowa i sportu jest go pozbawione.

Pozostałe wpisy

Typy bukmacherskie

Gent – Mechelen Typy, Kursy, Zakłady 06.04.2026

Kategorie

Pobierz aplikację

i zacznij wygrywać!