TYPY EKSTRAKLASA

Cracovia – Motor Lublin: typy i kursy (30.10.2026) | Ekstraklasa

Cracovia – Motor Lublin typy: kto wygra piątkowy mecz Ekstraklasy i co obstawiać? Sprawdź kursy, składy i analizę.

Spotkanie 13. kolejki Ekstraklasy odbędzie się na Stadionie MKS Cracovia w Krakowie w piątek, 30 października 2026 roku, o godzinie 18:00. Cracovia po porażce 1:3 z Piastem Gliwice szuka odpowiedzi na kryzys w defensywie, a Motor Lublin przyjeżdża po remisie 2:2 z Zagłębiem Lubin, więc w mojej prognozie rywalizacja zakończy się wynikiem 1:1.

Cracovia – Motor Lublin: typy bukmacherskie

Cracovia (kurs 2.10) jest faworytem piątkowego spotkania według kursów ETOTO.

Cracovia zajmuje 10. miejsce w tabeli Ekstraklasy z 19 punktami po 12 kolejkach, a w pięciu ostatnich meczach ligowych wygrała trzy razy i dwukrotnie przegrała. Ostatni występ w Gliwicach zakończył się porażką 1:3 z Piastem. Bilans bramkowy 14:19 pokazuje, że krakowianie częściej tracą gole, niż je zdobywają. Atutem gospodarzy jest regularne punktowanie mimo tych problemów, ale nieszczelna obrona pozostaje ich największą słabością.

Motor Lublin jest 7. w tabeli z 24 punktami i bilansem bramkowym 17:21. W poprzedniej kolejce zremisował 2:2 z Zagłębiem Lubin, odrabiając dwubramkową stratę, a w trzech wcześniejszych meczach ligowych zdobył łącznie siedem punktów. W Pucharze Polski odpadł z Rakowem Częstochowa po remisie 1:1 i porażce 1:3 w rzutach karnych. Goście są odporni w trudnych momentach, lecz przy 21 straconych golach to defensywa może sprawić im najwięcej kłopotów.

Przedstawiam cztery odrębne typy bukmacherskie na mecz Cracovia – Motor Lublin, wybrane na podstawie formy obu drużyn, statystyk i kursów ETOTO.

Kto wygra mecz Cracovia – Motor Lublin?

Stawiam na remis, który w ETOTO ma kurs 3.62. Pięć punktów różnicy w tabeli i zbliżona liczba straconych bramek nie dają żadnej z drużyn wyraźnej przewagi, a Cracovia musi jeszcze odpowiedzieć na porażkę w Gliwicach, choć przeciwko temu typowi działa rola faworyta, jaką kursy przypisują gospodarzom, oraz skuteczniejszy w liczbach atak gości.

Mój typ: Remis @ 3.62 (ETOTO)

Co obstawiać w meczu Cracovia – Motor Lublin

W tym meczu padnie moim zdaniem Poniżej 2.5 gola, za co ETOTO oferuje kurs 2.15. Cracovia zdobyła 14 goli przy 54 celnych strzałach, a Motor 17 przy 67, więc obie drużyny zamieniają mniej więcej co czwarty celny strzał na bramkę i żadna nie wyróżnia się wyjątkową skutecznością. Po porażce 1:3 w Gliwicach gospodarze mogą zacząć ostrożniej, a goście po pucharowej serii rzutów karnych nie muszą narzucać wysokiego tempa, co w mojej ocenie sprzyja walce o kontrolę, a nie wymianie ciosów. Ryzykiem dla tego typu są ostatnie bezpośrednie mecze, bo w trzech z czterech padły co najmniej trzy gole.

Mój typ: Poniżej 2.5 gola @ 2.15 (ETOTO)

Cracovia i Motor Lublin: czy obie strzelą?

Tak, obie drużyny strzelą, a ETOTO wycenia ten rynek kursem 1.60. Cracovia straciła w lidze 19 goli, Motor 21, więc żadna z obron nie daje podstaw, by zakładać czyste konto. W ostatniej kolejce obie ekipy trafiły do siatki rywala: Cracovia raz w Gliwicach, Motor dwa razy w meczu z Zagłębiem. Bramki strzelały obie strony także w trzech z czterech ostatnich spotkań bezpośrednich, a jedynym wyjątkiem była wygrana Cracovii 1:0 w kwietniu 2025 roku.

Mój typ: Obie drużyny strzelą – TAK @ 1.60 (ETOTO)

Cracovia zremisuje z Motorem Lublin 1:1

Uważam, że Cracovia zremisuje z Motorem Lublin 1:1 w spotkaniu rozegranym 30 października 2026 roku.

Cracovia wychodzi w ustawieniu 4-4-2 z duetem Berte i Nordas z przodu, natomiast Motor gra 4-1-4-1 z jednym napastnikiem, Czubakiem, oraz defensywnym pomocnikiem Bourhane, który ma zabezpieczać środek pola. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wzajemna neutralizacja: gospodarze mają inicjatywę, a goście odpowiadają po kontrze i wyrównują. Kurs 6.20 pokazuje, że dokładny wynik to rynek wysokiego ryzyka, dlatego traktuję go jako uzupełnienie prognozy, a nie jej podstawę.

Mój typ: Dokładny wynik 1:1 @ 6.20 (ETOTO)

Cracovia – Motor Lublin kursy bukmacherskie

Cracovia jest faworytem piątkowego spotkania według kursów ETOTO. Kurs na zwycięstwo Cracovii wynosi 2.10, na remis 3.62, a na wygraną Motoru Lublin 3.26.

Według bukmacherów większe szanse na wygraną tego spotkania mają gospodarze. Prawdopodobieństwo implikowane z kursu na zwycięstwo Cracovii wynosi 47,6%.

Prawdopodobieństwo implikowane z kursu na wygraną gości (Motor Lublin) to 30,7%, natomiast w przypadku remisu w meczu Cracovia – Motor Lublin wynosi 27,6%.

TypKurs
Wygrana Cracovia2.10
Remis3.62
Wygrana Motor Lublin3.26
Cracovia lub remis1.33
Motor Lublin lub remis1.68
Powyżej 2.5 gola1.68
Poniżej 2.5 gola2.15
Obie drużyny strzelą – TAK1.60
Obie drużyny strzelą – NIE2.29
Dokładny wynik (1:1)6.20

Cracovia – Motor Lublin: bilans bezpośrednich spotkań

Ostatni bezpośredni mecz Cracovia – Motor Lublin odbył się 16 maja 2026 roku i zakończył się wynikiem remis 3:3.

W czterech ostatnich bezpośrednich spotkaniach Cracovia odniosła dwa zwycięstwa, Motor Lublin wygrał jeden raz, a jeden mecz zakończył się remisem. Bilans bramek 11:7 dla Cracovii wskazuje na jej niewielką przewagę, ale 18 goli w czterech meczach pokazuje też, że rywalizacja bywała otwarta.

Cracovia Kraków
Cracovia Kraków
vs
Motor Lublin
Motor Lublin
Forma — ostatnie mecze
Kraków
LLWDL
Lublin
DWWDD
2Kraków
1Bilans H2H
1Lublin
Ostatnie bezpośrednie mecze
16.05.2026 · Ekstraklasa
Remis3–3
22.11.2025 · Ekstraklasa
Lublin1–2
26.04.2025 · Ekstraklasa
Kraków1–0
26.10.2024 · Ekstraklasa
Kraków6–2

Kadry i przewidywane składy: Cracovia – Motor Lublin

  • Cracovia (4-4-2): Madejski – Kakabadze, Henriksson, Traore, Burlet – Kameri, Knap, Al Ammari, Minchev – Berte, Nordas.
  • Motor Lublin (4-1-4-1): Tratnik – Łukoszek, Bereszyński, Plavotić, Luberecki – Bourhane – Ndiaye, Rony Lopes, Kikis, Aiko – Czubak.

Podsumowanie meczu Cracovia – Motor Lublin

  • Mecz: Cracovia – Motor Lublin
  • Rozgrywki: Ekstraklasa
  • Data: 30 października 2026
  • Godzina: 18:00
  • Typ 1X2: Remis
  • Liczba goli: Poniżej 2.5 gola
  • Obie drużyny strzelą: TAK
  • Dokładny wynik: 1:1

Bonus + gra bez podatku!

Zarejestruj się z kodem i odbierz pakiet powitalny oraz aż 60 dni gry bez podatku! Czeka na Ciebie nawet 500 złotych w bonusach i darmowych zakładach.

W ETOTO gramy kupony bez 12% podatku. Załóż konto już dziś!

Typy bukmacherskie Cracovia – Motor Lublin – FAQ

⏰ Kiedy mecz Cracovia – Motor Lublin?

Mecz Cracovia – Motor Lublin odbędzie się w piątek, 30 października 2026 roku, o godzinie 18:00.

📊 Jaki jest bilans bezpośrednich meczów Cracovia – Motor Lublin?

W czterech ostatnich bezpośrednich spotkaniach Cracovia wygrała dwa razy, Motor Lublin odniósł jedno zwycięstwo, a jeden mecz zakończył się remisem.

🎯 Jakie są najciekawsze typy na mecz Cracovia – Motor Lublin?

Moim głównym typem na mecz Cracovia – Motor Lublin jest remis po kursie 3.62 w ETOTO, a uzupełnieniem prognozy są obie drużyny strzelą – TAK po kursie 1.60 oraz poniżej 2.5 gola po kursie 2.15.

Twój typ na ten mecz?

Sprawdź aktualne kursy i obstawiaj w ETOTO z bonusem bez ryzyka.

PRZEJDŹ DO OFERTY
PODOBNE WPISY