fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gdzie w tej chwili gra Ronaldo?

Gdzie w tej chwili gra Ronaldo?

Obecnie Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych piłkarzy na świecie, występuje w Arabii Saudyjskiej, gdzie gra dla klubu Al Nassr. Ronaldo przeniósł się do Arabii Saudyjskiej po bogatej i pełnej sukcesów karierze w klubach takich jak Manchester United, Real Madryt czy Juventus Turyn. Teraz w barwach Al Nassr zdobywa kolejne bramki i punkty, będąc wciąż jednym z kluczowych zawodników swojego zespołu.

Ronaldo w Al Nassr

Cristiano Ronaldo, który wcześniej grał w wielu z topowych europejskich klubów, teraz reprezentuje barwy zespołu Al Nassr. Klub ten, mający siedzibę w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, należy do tamtejszej ekstraklasy. Ronaldo, jak zwykle, prezentuje się świetnie na boisku, zdobywając dziewięć bramek w 10 występach dla swojego nowego zespołu. Jego obecność na boisku przyczynia się również do popularyzacji saudyjskiej ekstraklasy, która dzięki pozyskaniu zagranicznych zawodników zyskuje na jakości.

Ronaldo i Mistrzostwa Świata 2022

Nawet będąc zawodnikiem Al Nassr, Cristiano Ronaldo kontynuuje swoją karierę reprezentacyjną. Wystąpił w kadrze Portugalii podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, które było jego piątym mundialem. W meczu otwarcia Portugalii przeciwko Ghanie, Ronaldo wykorzystał rzut karny i stał się pierwszym zawodnikiem, który strzelił gola w pięciu różnych mistrzostwach świata. Tym samym, udowodnił, że nadal jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Rekordy i motywacje Cristiano Ronaldo

Dla Cristiano Ronaldo rekordy są nieodłączną częścią jego kariery. W wywiadzie udzielonym przed meczem z Liechtensteinem, zawodnik przyznał, że rekordy są jego motywacją i byłby dumny, gdyby został piłkarzem z największą liczbą występów w historii. Jego determinacja i ambicje są widoczne zarówno w grze na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym.