fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile wzrostu ma Messi?

Lionel Messi, urodzony 24 czerwca 1987 roku w Rosario, Argentyna, jest jednym z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Zdobywca wielu nagród indywidualnych i drużynowych, Messi wyróżnia się nie tylko swoją niezwykłą umiejętnością gry, ale również niewielkim wzrostem w porównaniu z innymi zawodnikami.

Wzrost Lionela Messiego

Messi mierzy około 170 centymetrów wzrostu (5 stóp 7 cali). Wzrost ten jest niższy od średniego wzrostu zawodowych piłkarzy, ale to nie przeszkodziło mu w osiągnięciu niebywałego sukcesu na boisku. Jego niewielka postura pozwala mu na osiąganie większej zwrotności i szybkości, co czyni go jednym z najtrudniejszych zawodników do zatrzymania przez obrońców.

Kariera Messiego

Lionel Messi rozpoczął swoją karierę w FC Barcelonie, gdzie grał przez większość swojego życia zawodowego. W barwach katalońskiego klubu zdobył wiele tytułów, w tym 10 tytułów mistrza Hiszpanii, 7 Pucharów Króla, 8 Superpucharów Hiszpanii, 4 Ligi Mistrzów UEFA oraz 3 Klubowe Mistrzostwa Świata. W 2021 roku Messi opuścił Barcelonę i przeszedł do Paris Saint-Germain (PSG), gdzie obecnie zarabia ogromne pieniądze (ponad 35 milionów euro rocznie).

Oprócz sukcesów na poziomie klubowym Messi był również kluczowym zawodnikiem dla reprezentacji Argentyny. W 2021 roku doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w Copa América, zdobywając jednocześnie nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. W 2022 roku zdobył także Mistrzostwo Świata z reprezentacją Argentyny. Messi jest również sześciokrotnym zdobywcą nagrody Złotej Piłki, przyznawanej dla najlepszego piłkarza na świecie.

Przyszłość Messiego

Mimo że Messi ma już 35 lat, jego kariera wciąż trwa, a plotki sugerują, że może wrócić do stolicy Katalonii, gdy jego kontrakt z Paris Saint-Germain wygaśnie po zakończeniu obecnego sezonu. Niezależnie od tego, gdzie zdecyduje się kontynuować swoją karierę, nie ma wątpliwości, że Messi pozostanie jednym z najbardziej utalentowanych i wpływowych zawodników na świecie.