fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jaki jest rekord strzelonych bramek w jednym meczu w Polskiej lidze?

Rekord strzelonych bramek w jednym meczu w Polskiej lidze

W polskiej piłce nożnej odbyło się wiele wspaniałych meczów, które zapadły w pamięć kibiców. Niektóre z nich były wyjątkowo golebnymi, ale jakie jest najwyższe zwycięstwo w historii polskiej ligi? Który zawodnik zdobył najwięcej bramek w jednym meczu?

Najwyższe zwycięstwo w historii polskiej ligi

Najwyższe zwycięstwo w historii polskiej ligi miało miejsce w 2021 roku w spotkaniu ligowym drużyny Wybrzeże Rewalskie Rewal z Pomorzaninem Nowogard. W tym spotkaniu Rewal wygrał 53:0 [1]. Jest to niesamowity wynik, który z pewnością zapisze się w historii polskiej piłki nożnej.

Rekord strzelonych bramek w jednym meczu

Rekord strzelonych bramek w jednym meczu w polskiej lidze należy do Ernesta Wilimowskiego, który 83 lata temu strzelił dziesięć goli w jednym meczu. Ten wyczyn wciąż pozostaje rekordem ekstraklasy [2]. Warto również zaznaczyć, że przez 56 lat Wilimowski był rekordzistą pod względem liczby zdobytych bramek w jednym meczu. Dopiero w mundialu w 1994 r. ten rekord został pobity [2].

Inne interesujące rekordy

Oprócz rekordu Wilimowskiego, istnieją również inne ciekawe rekordy w polskiej piłce nożnej. Wśród nich warto wymienić:

  • Najwięcej bramek strzelonych w meczu mistrzostw świata przez jednego gracza – rekord ten należy do Olega Salenki z Rosji, który zdobył pięć bramek w wygranym 6:1 meczu z Kamerunem w fazie grupowej w 1994 roku.
  • Najwyższe zwycięstwo w historii piłki nożnej na świecie – miało ono miejsce w 2002 roku, kiedy to drużyna AS Adema z Madagaskaru pokonała SO l’Emyrne 149:0. Zawodnicy SO l’Emyrne postanowili strzelać samobójcze bramki, a licznik zatrzymał się na tej niesamowitej liczbie.
  • Najwięcej bramek strzelonych przez jednego piłkarza w meczu klubowym – tym rekordem może pochwalić się Yanick Djouzi Manzizila, który w barwach Kongo United zdobył aż 21 goli przeciwko Balrog Botkyrka Sodertaelje. Mecz zakończył się wynikiem 30:0.