fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kto to Conor McGregor? Wszystko, co musisz wiedzieć o legendzie MMA

Conor McGregor

Jeśli interesujesz się sportami walki, na pewno słyszałeś o Conor McGregor. Ten irlandzki zawodnik MMA, który odniósł wiele spektakularnych zwycięstw na arenie międzynarodowej, stał się jednym z największych celebrytów w świecie sportu. W tym artykule przedstawimy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Conorze McGregorze – od jego życiorysu po najważniejsze walki, a także odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Kim jest Conor McGregor?

Conor McGregor urodził się 14 lipca 1988 roku w Dublinie. Już od najmłodszych lat interesował się sportem, a szczególnie piłką nożną. Jednak w wieku 12 lat odkrył swoją prawdziwą pasję – sporty walki. Zaczął od boksu, a następnie zainteresował się MMA.

W wieku 18 lat McGregor zaczął trenować w klubie Straight Blast Gym (SBG) w Dublinie, gdzie poznał swojego trenera, Johna Kavanagha. To właśnie on wprowadził go do świata MMA i pomógł w rozwoju jego kariery.

Jakie ma osiągnięcia w MMA?

Conor McGregor zadebiutował w zawodowych walkach MMA w 2008 roku. Od tamtej pory stoczył wiele spektakularnych walk i odniósł wiele zwycięstw. Jego najważniejsze osiągnięcia to:

  • Mistrz UFC w wadze piórkowej
  • Mistrz UFC w wadze lekkiej
  • Zdobywca pasa Cage Warriors w dwóch kategoriach wagowych

McGregor zyskał sławę dzięki swojej charakterystycznej postawie w ringu oraz spektakularnym nokautom. Jego walki z takimi zawodnikami jak Nate Diaz, Jose Aldo czy Eddie Alvarez przeszły do historii MMA.

Jaki jest jego majątek?

Conor McGregor uważany jest za jednego z najbogatszych zawodników MMA. Według magazynu Forbes, w 2021 roku jego majątek wynosił 180 milionów dolarów. Duża część jego dochodów pochodzi z walk w UFC, ale McGregor ma także swoje biznesy – m.in. markę whisky Proper No. Twelve.

Jaki styl walki preferuje Connor McGregor?

McGregor to zawodnik bardzo wszechstronny, który dobrze czuje się zarówno w stójce, jak i w parterze. Jego styl walki opiera się głównie na precyzyjnych uderzeniach, zwłaszcza lewym prostym, który stał się jego znakiem rozpoznawczym. McGregor jest także znany z tego, że potrafi psychologicznie zdominować swojego rywala przed walką.

Co zrobił po przerwie w karierze

Po przerwie w karierze spowodowanej m.in. pandemią, Conor McGregor powrócił na scenę w styczniu 2020 roku, aby stoczyć walkę z Donaldem Cerrone. Walka ta zakończyła się już po 40 sekundach, kiedy to McGregor znokautował swojego rywala lewym high kickiem.

Niestety, w następnej walce z Dustinem Poirierem w styczniu 2021 roku, McGregor przegrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Jednakże, pomimo porażki, McGregor nadal pozostaje jednym z największych zawodników MMA.

Kim jest Dee Devlin, partnerka Conora McGregora?

Dee Devlin to długoletnia partnerka Conora McGregora, którą poznał jeszcze przed rozpoczęciem kariery MMA. Para jest ze sobą od ponad 10 lat i mają razem dwójkę dzieci – syna Conora Juniora oraz córkę Croię.

Devlin była zawsze u boku McGregora w trakcie jego walk i to ona była dla niego jednym z największych wsparć w trudnych chwilach.

Czym jest Proper No. Twelve?

Proper No. Twelve to marka whisky założona przez Conora McGregora w 2018 roku. Nazwa marki nawiązuje do okręgu wyborczego, z którego pochodzi McGregor w Irlandii. Whisky ta cieszy się dużą popularnością wśród fanów MMA oraz miłośników alkoholi wysokoprocentowych.

Czy Conor McGregor wróci na ring?

Po przegranej walce z Dustinem Poirierem, Conor McGregor zapowiedział, że nie rezygnuje z walki i planuje powrót na ring. W chwili obecnej nie ma jednak jeszcze oficjalnych informacji na temat jego kolejnej walki.

Podsumowanie

Conor McGregor to jedna z największych legend MMA, którego walki przyciągają uwagę fanów sportów walki na całym świecie. Jego wszechstronność, precyzyjne uderzenia oraz charyzma w ringu sprawiają, że jest to zawodnik, którego warto znać. Mimo, że zdarzały mu się porażki, to jego spektakularne zwycięstwa oraz niepowtarzalny styl walki zawsze pozostaną w pamięci fanów sportów walki.

POLECANE

Banner