fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mecze Reprezentacji Polski w 2023 – Terminarz

Mecze Reprezentacji Polski w 2023

W styczniu tego roku Fernando Santos został ogłoszony nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Czy dwa miesiące wystarczą na to, aby zapoznał się z drużyną i wygrał pierwszy z meczów eliminacyjnych do Euro 2024? To będzie kolejny ciekawy rok dla fanów piłki nożnej, a przed nami aż osiem wymagających spotkań. Jaki jest terminarz meczów reprezentacji w 2023? Dokładną rozpiskę znajdziesz w tym artykule! 

Kiedy debiut Santosa w meczu reprezentacji Polski?

Ciemne chmury zbierające się nad Czesławem Michniewiczem musiały doprowadzić do zmiany szkoleniowca. Plotki o następcy pojawiały się jeszcze w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze, a ostateczną decyzję PZPN o odwołaniu szkoleniowca poznaliśmy pod koniec grudnia zeszłego roku. Nowy trener kadry został ogłoszony 24 stycznia i został nim Fernando Santos.

Wybór Portugalczyka ma być sposobem na rozwiązanie ciągnącego się od dłuższego czasu problemu – dobrego składu, który nie do końca przekłada się na boiskową jakość. Pierwszym testem dla nowego trenera będzie wyjazdowy mecz z naszymi południowymi sąsiadami.

Santos swoją karierę w Polsce rozpocznie od pierwszego spotkania w ramach eliminacji do Euro 2024, które rozegramy już 24 marca o godzinie 20:45. Wtedy też Biało-czerwoni zmierzą się w meczu wyjazdowym z reprezentacją Czech. Kogo możemy spodziewać się na murawie? Poznaliśmy już pierwsze powołania Fernando Santosa!

Reprezentacja Polski – pierwsze powołania Santosa!

Tydzień przed pierwszym meczem reprezentacji pod wodzą nowego szkoleniowca poznaliśmy pierwsze powołania do kardy. Portugalski selekcjoner wybrał już grupę piłkarzy, która rozegra dwa mecze w ramach walki o awans do Euro 2024. Pierwszy sprawdzian to mecz wyjazdowy z Czechami 24 marca. Czy czekają nas jakieś niespodzianki?

W gronie powołanych piłkarzy znajdziemy 25 nazwisk, a w tym trzech bramkarzy, ośmiu obrońców, 11 pomocników i trzech napastników. 

Oficjalna kadra na dwa najbliższe mecze reprezentacji Polski to:

 • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski.
 • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Robert Gumny, Michał Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski.
 • Pomocnicy: Piotr Zieliński, Krystian Bielik, Kacper Kozłowski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś.
 • Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Mecze reprezentacji Polski 2023 – terminarz

Jak wygląda terminarz meczów reprezentacji Polski w 2023 roku? Naszą kadrę czeka pracowity okres, a od wyników nadchodzących spotkań zależy awans do Euro 2024. Co prawda w losowaniu udało się trafić na mniej wymagających przeciwników, to dobrze wiemy, że angaż do Euro nigdy dla nas nie był najłatwiejszą sprawą.

Walkę o wejście do Euro 2024 zaczynamy już w marcu, kiedy to reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra dwa spotkania – pierwsze z Czechami, a następnie z Albanią. Terminarz pozostałych meczów kadry znajdziesz poniżej. 

Terminarz reprezentacji Polski w 2023 roku – eliminacje Euro 2024

 • 24 marca 2023: Czechy – Polska
 • 27 marca 2023: Polska – Albania
 • 20 czerwca 2023: Mołdawia – Polska
 • 7 września 2023: Polska – Wyspy Owcze
 • 10 września 2023: Albania – Polska
 • 12 października 2023: Wyspy Owcze – Polska
 • 15 października.2023: Polska – Mołdawia
 • 17 listopada 2023: Polska – Czechy